Dario Dodić • nedjelja, 17.12.2017.

Dragan Bender odigrao je najbolju utakmicu otkako je stigao u NBA. Sa svojim je Phoenix Sunsima u napetoj završnici došao do pobjede u gostima kod Minnesota Timberwolvesa ostvarivši učinak karijere...

Phoenix Sunsi prekinuli su niz od pet poraza slavivši u gostima kod Minnesota Timberwolvesa. U neizvjesnoj završnici Sunsi su došli do pobjede 108:106, a velik je obol pobjedi dao Dragan Bender.

Učinak igrača s klupe presudio je utakmicu, a Sunsi su tu bili dominantni, predvođeni upravo Benderom. Išla je sinoć trica Hrvata, pogodio je i nekoliko ključnih u posljednjoj četvrtini.

U posljednjoj minuti imali su Timberwolvesi 106:105 kada je novopridošli Isaiah Canaan fauliran prilikom šuta za tri poena. Pogodio je sva tri slobodna bacanja Canaan, Sunsi su obranili dva pokušaja Jimmyja Butlera i došli do pobjede 108:106.

Bender je predvodio Sunse sa 17 poena što mu je najbolji učinak karijere. Šutirao je 1/2 za dva poena i 5/8 za tri poena. Dodao je dva skoka, asistenciju, ukradenu loptu i blokadu u 30 minuta igre. S njim su na parketu Sunsi bili u plusu 22 poena.

Isto koševa kao i Dragan postigao je još jedan igrač s klupe, Troy Daniels, Canaan je ubacio 15 uz pet skokova i sedam asistencija. T.J. Warren se također zaustavio na 15 ubačaja.

Najbolji je kod Timberwolvesa bio Karl-Anthony Towns s 28 koševa i 11 skokova, Taj Gibson dodao je 18 poena i deset skokova, Jeff Teague se zaustavio na 17 koševa.