Marko Tomas sa zvukom sirene donio pobjedu Ciboni kod Olimpije

Petar Jenjić • subota, 23.12.2017.

Marko Tomas danas je junak Cibone, hrvatski košarkaš sa zvukom sirene, iz teške pozicije, zabio je za pobjedu Vukova na gostovanju kod Petrol Olimpije...

Košarkaši Cibone upisali su vrijednu gostujuću pobjedu u sklopu 13. kola ABA lige. Vukovi su na gostovanju kod Petrol Olimpije slavili rezultatom 80:78, ubačajem Marka Tomasa u posljednjoj sekundi utakmice. Šesta je ovo pobjeda Cibone u regionalnoj ligi, a treća u posljednje četiri utakmice, dok je Olimpija pala na omjer 5-8.

Nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu Cibona se uspjela pribrati i do kraja prve četvrtine doći do izjednačenja (20:20). Pod košem je tijekom cijelog prvog poluvremena dominirao Luka Žorić koji je skupio ukupno 13 skokova, dok je cijela slovenska momčad imala tri manje.

Bolju igru tijekom prvog poluvremena zagrebačka momčad nije uspjela iskoristiti i otići na nešto veću prednost pa se stvari okreću u nastavku susreta.

Kako je odmicala treća četvrtina tako je domaćin polako, ali sigurno počeo preuzimati inicijativu. Ukupno je ubacio čak 29 poena, naspram 19 Cibone koja je tako uoči posljednjih deset minuta zaostajala sedam razlike (64:57).

Vrlo dobar period igre Cibona je iskoristila za povratak u vodstvo trima vezanim tricama (70:68). Egal je ostao sve do posljednjih sekundi, a posljednji napad uspjeli su izboriti gosti. Iz teške pozicije za dva je u posljednjoj sekundi pogodio Marko Tomas i donio pobjedu Vukovima.

Upravo je Marko Tomas sa 17 poena predvodio Cibonu do pobjede, dok je Luka Žorić dodao 15 koševa, 16 skokova i četiri asistencije. Jan Špan sa 17 poena bio je najbolji kod Olimpije, Roko Badžim ostao je bez poena za šest minuta na terenu.