Branimir Korać • subota, 27.01.2018.

U 18. kolu ABA lige košarkaši Cedevite gostovali su u Ljubljani kod Petrol Olimpije i upisali poraz 65:64. Iako su se vratili iz velikog zaostatka, u završnici susreta ipak su poraženi nakon što je Morgan ubacio dva slobodna bacanja četiri sekunde prije kraja...

Petrol Olimpija upisala je prvu pobjedu nakon sedam uzastopnih poraza i to slaveći u Stožicama protiv Cedevite 65:64. Nakon što je ispala iz igre za prolaz u Eurokupu, Cedevita je poražena i u ABA ligi te tako gubi bitku za drugu poziciju koju drži Crvena zvezda s dva poraza manje.

Dvoboj je donio veliku neizvjesnost u završnici gdje je Cedevita propustila veliku priliku osigurati pobjedu. Četiri sekunde prije kraja Zagrepčani su vodili 64:63, a Filip Krušlin izborio dva slobodna bacanja. Promašio je oba, a odmah je dosuđena osobna pogreška Andriji Stipanoviću i Jordan Morgan završio je na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je oba, Cedeviti je ostalo vremena za posljednji napad, ali trica Roka Ukića nije ušla.

Cedevita je vrlo loše ušla u utakmicu i brzo se našla u visokom zaostatku. Početkom druge četvrtine Olimpija je vodila s vrlo visokih 24:6, na startu drugog dijela bilo je i najviših plus 18 da bi nakon toga Olimpija devet minuta ostala bez ubačaja iz igre, Cedevita napravila seriju 21:2 i preuzela vodstvo.

Međutim nije tu uspjela slomiti domaćina, igralo se izjednačeno u zadnjih deset minuta gdje su Zagrepčani bili ti koji su imali najvišu prednost i to 64:59 minutu i pol prije kraja. Na žalost, bili su to ujedno i posljednji poeni Cedevite na susretu, Olimpija je u završnici preko Hrovata, Olivera i Morgana stigla do preokreta i pobjede.

"Razočaranje je zbog toga što smo odigrali baš vrhunsko drugo poluvrijeme. U biti, nije ni prvo poluvrijeme bilo slabo, samo realizacija nije bila prava i na kraju je malo popustila koncentracija. Išli smo na to da iz prvog poluvremena nastavimo s agresivnošću, što je bilo dobro. Okrenuli smo utakmicu, ali na kraju smo napravili gluposti koje se ne smiju dogoditi na takvom nivou. Razočaran sam zbog toga što smo imali dobivenu utakmicu. Dali smo im tu utakmicu. Neke stvari smo trebali na kraju bolje odigrati u napadu, no izgubili smo još jednu utakmicu", prenosi Cedevitina stranica riječi Jure Zdovca.

Kod Cedevite najbolji su bili Džanan Musa s 24 poena i Will Cherry s 13. Kod Union Olimpije po 12 poena upisali su Morgan (sedam skokova) i Hrovat.