SEHA liga, 14. kolo, 13.02.2018, 17:15 h
Nexe Našice 19:29 Meškov Brest
Meškov Brest

Sjajni Pešić zaustavio Nexe i odveo Meškov do pobjede

Sportnet • utorak, 13.02.2018.

U 14. kolu SEHA rukometne lige Nexe je kod kuće izgubio od Meškova s 29:19. Porazu Gromova kumovao je očajan ulazak u utakmicu. Naime, gosti su otvorili s 6:0, a Nexe je svoj prvi pogodak zabio tek u 11. minuti utakmice.

PIŠE: Stipe Dedić

Nakon tijesnog poraza kod Göppingena u Kupu EHF-a, Nexe ni danas nije uspio prirediti iznenađenje protiv Meškova, a zadnju je pobjedu momčad iz Našica ostvarila u studenom prošle godine.

Favorizirani gosti furiozno su ušli u utakmicu. Sjajno su igrali u napadu i brzo se odvojili na čak šest golova razlike, do je s druge strane naš Ivan Pešić Našičanima doslovce zaključao vrata. Prvi pogodak za Nexe zabio je Barišić Jaman tek u 11. minuti utakmice.

Nexe je u sljedećih deset minuta uspio doći na samo tri gola zaostatka. U 20. minuti na semaforu je stajalo 6:9, no gosti su opet ubacili u višu brzinu i na poluvrijeme otišli sa 17:9.

U drugom se poluvremenu praktički igralo gol za gol, a Nexe se nikako nije mogao nametnuti i pokušati smanjiti prednost Bjelorusa. Na kraju više nego zasluženih 29:19 za Meškov. Dzianis Rutenka sa šest pogodaka bio je najbolji strijelac na utakmici. Pešić je na kraju sakupio 16 obrana, dok je drugi Hrvat u redovima Bresta Ljubo Vukić postigao dva pogotka.

U momčadi Nexea najbolji je s pet pogodaka bio Marin Šipić, dok je Barišić Jaman dodao još četiri. Gromovi su tako i nakon 14 kola na jednoj jedinoj pobjedi u SEHA ligi, dok je Meškov novim slavljem gotovo pa osigurao Final four.