SEHA liga, 14. kolo, 13.02.2018, 19:00 h
RK Zagreb 30:28 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

PPD Zagreb mučio se s Metalurgom, Kontrec i Horvat donijeli prevagu

Mihaela Bradovski • utorak, 13.02.2018.

PPD Zagreb upisao je važnu pobjedu u borbi za doigravanje, u Zagrebu je ugostio i svladao Metalurg s 30:28. Nije to bio jednostavan posao za Zagreb, ali u završnici nije dopustio gostima potpuni povratak...

Doigravanje nije upitno za Zagrebaše, a do kraja natjecanja u regularnom dijelu sezone SEHA lige borit će se za drugu poziciju. Zasad su Zagrebaši u dobroj poziciji, imaju tri boda više od trećeplasiranog Meškova, a do kraja sezone i jedni i drugi trebaju odigrati po četiri utakmice.

Protiv Metalurga nije bilo lako, Zlatko Saračević ima velikih problema s ozljedama, najnoviji se javio s Marijom Vuglačem i Zagreb je jako tanak na vanjskim pozicijama. Osjetilo se to i u ovom susretu, međutim na kraju je ipak uspio izvući pobjedu.

Metalurg je posljednji put bio u egalu u završnici prvog poluvremena kada je na semaforu stajalo 12:12 da bi do kraja susreta Zagreb konstantno bio u vodstvu.

Prednost je iznosila najviših četiri razlike u nekoliko navrata, posljednji put četiri minute prije kraja da bi Metalurg na ulasku u zadnju minutu uspio smanjiti na 29:28. Ipak Domagoj Pavlović zabio je za 30:28 i tako osigurao pobjedu Zagrebu.

Odlični su bili s po osam golova Tin Kontrec i Zlatko Horvat, a treba istaknuti i tri pogotka iz tri pokušaja i Urha Kastelica.

Kod Metalurga Halil Jaganjac zabio je devet golova, a Filip Kuzmanovski dodao je osam.