Löwen proradio protiv Zagrebovog konkurenta, Cindrić i Sršen vrlo dobri u međusobnom dvoboju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.02.2018.

Okončano je 12. kolo Lige prvaka rukometaša. Pobjedama su ga zaključili Kiel koji je slavio u Aalborgu te Löwen i Vardar domaćim pobjedama...

Rhein-Neckar Löwen pet utakmica nije znao za pobjedu u Ligi prvaka, a najava izlaska iz krize došla je u pravi trenutak za PPD Zagreb. Naime Nijemci su svladali Kristianstad, izravnog Zagrebovog protivnika u borbi za šesto mjesto, a u sljedećem kolu putuju u goste Wisli gdje bi njegova nova pobjeda dosta značila hrvatskom prvaku.

Protiv Šveđana nije išlo glatko, Löwen je morao dosta raditi, vidjelo se da se muči, ali je na kraju ipak slavio. Pobjeda je osigurana u zadnjih 15 minuta kada gosti više nisu imali odgovor na igru domaćina.

"Zadovoljan sam pobjedom i bodovima, odigrali smo bolje nego prošlog tjedna i upisali manje pogrešaka. Kristianstad je igrao jako dobro i morali smo se do kraja boriti za pobjedu", istaknuo je Nikolaj Jacobsen.

U njegovom sastavu Mads Mensah Larsen i Bogdan Radivojević postigli su po pet golova, a kod poraženih Olafur Gudmundsson zabio je devet golova, a Albin Lagergren sedam.

Vardar je nadomak osiguravanja prvog mjesta u skupini nakon što je upisao novu pobjedu protiv Szegeda. Nije bilo jednostavno kao što konačnih 34:30 možda sugerira, Vardar je tek u završnici potpuno prelomio susret i spriječio iznenađenje.

"Prvo poluvrijeme odigrali smo dobro, ali na kraju smo izgubili nekoliko lopti i otišli su na odmor s dva gola prednosti. U nastavku su nam pobjegli na plus pet, ali imali smo dovoljno samopouzdanja da se potpuno vratimo u susret. Šteta što nismo izdržali do kraja, mogli smo završnicu i bolje odraditi", žalio je Juan Carlos Pastor.

Prvo ime susreta bio je Timur Dibirov s 11 golova, Luka Cindrić bio je vrlo dobar sa šest pogodaka, Daniil Šiškarjev dodao je pet, a Igor Karačić tri. Kod gostiju najbolji je bio Ivan Sršen sa šest golova, a po pet su dodali Dmitrij Žitnikov i Jonas Källman.

U skupini B Kiel je predvođen raspoloženim Niklasom Landinom stigao do pobjede u gostima kod Aalborga 27:20. Landin je sa 16 obrana bio prvo ime susreta i potpuno je zakočio domaće napadače.

"U prvom poluvremenu stvorili smo visoku prednost pa smo se dogovorili da u nastavku zaigramo na sigurno i ne jurimo kao što bi to inače radili", prenio je dogovor s poluvremena Niclas Ekberg.

Upravo on se istaknuo uz Landina sa sedam golova, a Nikola Bylik dodao je šest. Kod poraženih Tobias Ellebaek zabio je sedam golova, a Lovro Jotić dodao je tri.