Liga prvaka, skupina A, 12. kolo, 17.02.2018, 20:00 h
RK Zagreb 23:22 Nantes
Nantes

Ogromna dva boda za PPD Zagreb protiv Nantesa!

Mihaela Bradovski • subota, 17.02.2018.

Rukometaši PPD Zagreba svladali su u 12. kolu Lige prvaka Nantes s 23:22 i tako se vratili u igri za prolaz u osminu finala. Junaci Zagreba su vratar Urh Kastelic koji je obranio čistu kontru gostima u zadnjoj minuti te Domagoj Pavlović sa sedam pogodaka...

PPD Zagreb - Nantes 23:22 (12:8)

PPD Zagreb: Arijan Jović, Urh Kastelic (12 obrana), Josip Ereš, Luka Mrakovčić, Tin Lučin, Josip Božić-Pavletić 3, Tin Kontrec, Igor Vori 2, Dobrivoje Marković 2, Zlatko Horvat 4, Josip Valčić 1, Tonči Valčić, Valentino Ravnić, Damir Bičanić 4, Domagoj Pavlović 7, Josip Vekić

Nantes: Cyril Dumoulin (7 obrana), Arnaud Siffert, Romain Lagarde 2, Guillaume Saurina, Romaric Guillo 2, Nicolas Claire 4, Dominik Klein 3, Dragan Pechmalbec 1, Nicolas Tournat 2, Julian Emonet, Jerko Matulić 2, Eduardo Gurbindo 4(1), David Balaguer 2(1), James Scott, Espen Lie Hansen

Sedmerci: PPD Zagreb 0/0, Nantes 2/3 (Balaguer 1/2, Gurbindo 1/1)

Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta (Vori, Kontrec, Horvat), Nantes 4 minute (Pechmalbec, Guillo)

Tijek susreta: 1:0 J.Valčić, 1:1 Gurbindo, 2:1 Horvat, 3:1 Horvat, 3:2 Balaguer (7m), 4:2 Bičanić, 4:3 Klein, 5:3 Božić-Pavletić, 6:3 Bičanić, 6:4 Klein, 7:4 Božić-Pavletić, 8:4 Bičanić, 9:4 Pavlović, 9:5 Lagarde, 9:6 Claire, 10:6 Pavlović, 10:7 Klein, 11:7 Bičanić, 12:7 Pavlović, 12:8 Balaguer

12:9 Claire, 13:9 Horvat, 14:9 Vori, 14:10 Tournat, 14:11 Matulić, 15:11 Horvat, 15:12 Guillo, 15:13 Guillo, 15:14 Claire, 16:14 Pavlović, 16:15 Matulić, 17:15 Pavlović, 18:15 Božić-Pavletić, 18:16 Tournat, 19:16 Vori, 19:17 Gurbindo, 19:18 Claire, 20:18 Pavlović, Kastelic brani sedmerac (50.), 21:18 Marković, 22:18 Marković, 22:19 Lagarde, 22:20 Pechmalbec, 23:20 Pavlović, 23:21 Gurbindo, 23:22 Gurbindo (7m), Kastelic brani kontru Pechmalbecu (50 sekundi do kraja)

Vrlo važna pobjeda za PPD Zagreb u sve neizvjesnijoj borbi za šesto mjesto u skupini i prolaz u osminu finala Lige prvaka. Sada su bodovno poravnati Zagreb, Wisla i Kristianstad. U zadnja dva kola Zagreb gostuje kod Szegeda i dočekuje Kristianstad, a možda mu neće biti dovoljno svladati samo Kristianstad u Areni, Wisla je sve opasnija, pokazala je to danas i u Barceloni gdje je tijesno poraženi 28:27, a na svom parketu dočekuje Rhein-Neckar Löwen. Nijemci su u krizi što se tiče Lige prvaka, tu ne igraju dobro već neko vrijeme i ako ih Wisla svlada, Zagreb će morati slaviti i u Szegedu uz posljednje kolo protiv Kristianstada.

No, to je budućnost, sadašnjost kaže kako je iza Zagreba vrlo dobar nastup protiv Nantesa i bitna pobjeda 23:22. I jedni i drugi nastupili su s puno problema i izostanaka, a Zagreb je fanatičnom borbenošću uspio zamaskirati brojne izostanke i na kraju doći do pobjede.

Zlatan Saračević tako nije mogao računati na Vuglača, Hrstića, Miklavčiča, Šušnju, klub su napustili Skok, Mandalinić i Žarko Marković pa je tako prisilno na desnom vanjskom ponovno igrao Zlatko Horvat i taj posao odradio prilično dobro.

Nantes je također oslabljen brojnim izostancima, Lazarov, Nyokas, Burić, trojica vrlo važnih igrača su van kadra i to se osjetilo na njegovoj igri.

Svjesni važnošću utakmice Zagrebaši su od početka zaigrali požrtvovno i angažirano, Urh Kastelic bolje je krenuo nego Cyril Dumoulin, ali u prvom poluvremenu posebno dobro funkcionirala je obrana za koju Nantes nije imao rješenje. Francuzi inače često koriste pivota, Tournat im je jaka napadačka karika, no u Zagrebu su to dobro znali i spriječili protok lopte na crtu.

Sredinom prvog dijela imao je domaćin visokih 9:4, igrao sjajno i do odlaska na odmor nije dopustio Nantesu povratak u susret. Na poluvremenu je stajalo na semaforu 12:8 za domaćina.

U drugom dijelu počeli su se javljati problemi, Nantes je sve bolje koristio pogreške domaćina i polako smanjivao zaostatak. Vrlo brzo došao je na samo gol minusa, imao priliku i za poravnanje, ali nije do njega došao. Golovima Pavlovića i Božić-Pavletića ponovno je Zagreb otišao na plus tri za lakše disanje.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Kastelic brani sedmerac Balagueru kod 20:18, Dobrivoje Marković veže dva gola za bijeg na 22:18 te se činilo da će Zagreb uspjeti prelomiti susret.

Međutim gosti se nisu predali i u završnici susreta smanjili su na samo 23:22. 50 sekundi prije kraja imali su i čistu kontru za poravnanje, no Kastelic sjajno brani Pechmalbecu i drži Zagreb u vodstvu. U završnici je Zagreb potrošio dovoljno vremena da Nantes ne bi mogao organizirati posljednji napad te je upisao pobjedu 23:22.

Važni bodovi za hrvatskog prvaka, idealno bi bilo upisati još dvije pobjede jer je teško za vjerovati da će Wisla slaviti i protiv Löwena i kod Vardara kao što nije vjerojatno i da će Kristianstad svladati i u gostima Löwen i doma Barcelonu prije gostovanja u Zagrebu. S dvije pobjede Zagreb bi trebao imati mjesto u osmini finala.

• narada10817.02.2018. u 22:29
    gledavsi situaciju PPD je bio sjajan. Bez najbolje igrace ustvariti ijednu pobjedu u LP-a je velika stvar, No, gledavsi (dosta skromnu) grupu, pog. Löwen i Nantes, i sanse za prolaz, duplo i troduplo boli onaj poraz u Nantesu.