Real Madrid
Real Madrid 3:1 Getafe
Getafe

Dario Dodić • subota, 03.03.2018.

Nogometaši Real Madrida brzo su se oporavili od poraza od Espanyola u prošlom kolu La Lige, u sklopu 27. kola bez većih su problema na Santiago Bernabeuu svladali Getafe...

S mislima u Parizu i uzvratnom ogledu osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a, nogometaši Real Madrida na Santiago Bernabeuu su ugostili Getafe u sklopu 27. kola La Lige. Protiv svoje redovite mušterije Kraljevski klub nije imao većih problema, rutinski je upisao pobjedu i okrenuo se natjecanju na koje je Zinedine Zidane bacio sve karte ove sezone.

Brzo se od poraza od Espanyola oporavio Real, u pravo vrijeme na Bernabeu je stigao Getafe kojeg je Real svladao u posljednjih osam prvenstvenih ogleda. Ništa drugačije nije bilo niti večeras, s 3:1 je Real stigao do tri prvenstvena boda.

Bez prevelike igre Real je stigao do vodstva, igrala se 24. minuta, u gužvi u kaznenom prostoru Getafea najviši je u skoku bio Isco, lopta dolazi do Garetha Balea, koji je prizemnim udarcem šalje u mrežu gostiju.

U posljednjim trenucima prvog dijela Real je udvostručio vodstvo. Karim Benzema poslužio je Cristiana Ronalda u kaznenom prostoru gostiju, Portugalac se riješio dvojice čuvara i pogodio za 2:0 te postao tek drugi igrač s 300 golova u La Ligi. Prvi je Leo Messi.

Posao je domaćima na samom otvaranju drugog dijela olakšao Remy zaradivši drugi žuti karton. Nisu se mogli gosti nadmetati s Real s desetoricom na travnjaku, iako im je sudac Lopez pomogao vratiti se u igru pola sata prije kraja. Dosudio je jedanaesterac zbog Nachovog prekršaja na Molini iako je usporena snimka pokazala da je branič Reala čisto izbio loptu.

Portillo je bio precizan s bijele točke, ali bilo je to sve od Getafea. Raspoloženi Ronaldo lovio je svoj drugi pogodak, jedan mu zbog prekršaja opravdano nisu priznali, no 15-ak minuta prije kraja Portugalac na ubačaj Marcela zabija svoj 50. gol glavom u La Ligi za konačnih 3:1.

Mogao je Bale još dvaput zatresti mrežu Getafea, no nije uspio, Real je s 3:1 apsolvirao prvenstveni ogled i čeka susret s Parižanima.

Mateo Kovačić priliku je dobio od 79. minute, dok Luka Modrić zbog ozljede nije konkurirao za sastav.