Premijer liga, liga za prvaka, 2. kolo, 30.03.2018.
Dubrava 24:42(13:15) RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb lakoćom do pobjede u gradskom derbiju

Petar Jenjić • petak, 30.03.2018.

Rukometaši PPD Zagreba nisu imali prevelikih problema u drugom kolu Lige prvaka prvenstva Hrvatske. Branitelji naslova bez većih problema slavili su u gradskom derbiju kod Dubrave sa 42:24...

Drugo kolo Lige prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske donijelo je dvoboj dvaju zagrebačkih klubova, PPD Zagreba i Dubrave. Do očekivane pobjede stigla je momčad Zlatka Saračevića koja je slavila rezultatom 42:24. Druga je ovo pobjeda za Zagreb nakon što je u prvom kolu bio bolji od Poreča.

Prvih 30 minuta bilo je vrlo zanimljivo, kako po igri tako i po kretanju rezultata. Dubrava se držala u egalu, nerijetko bila i u vodstvu, ali su nakon prvog poluvremena Zagrebaši ipak imali dva pogotka prednosti (15:13). U drugom poluvremenu gostujuća momčad ipak je pokazala svoju pravu kvalitetu. Nakon deset minuta igre već je stigla do dvoznamenkaste prednosti i bez većih problema zaključila susret u svoju korist.

Zlatko Horvat s osam pogodaka predvodio je Zagrebaše do visoke pobjede, dok su po pet golova postigli Valentino Ravnić i Domagoj Pavlović. Urh Kastelic imao je 13 obrana.

Najbolji su kod Dubrave s po četiri pogotka bili Kristian Radoš i Karlo Godec. Domagoj Grahovac imao je četiri obrane.