Vardar i CSM Bukurešt napravili korak prema polufinalu Lige prvakinja

Mihaela Bradovski • petak, 06.04.2018.

Odigrana su prva dva susreta četvrtfinala Lige prvakinja, a Vardar i CSM Bukurešt upisali su pobjede koje ih približavaju prolazu. Vardar je slavio u Danskoj, a Bukurešt vrlo visoko na svom terenu...

Rukometašice Vardara napravile su veliki korak prema prolazu u četvrtfinale Lige prvakinja. Na gostovanju u Herningu slavio je s 24:23 i u Skoplju će tražiti potvrdu prolaza. Domaće igračice mogu žaliti za boljim rezultatom, imale su u dva navrata i četiri gola prednosti, ali kriza u koju su upale tijekom koje nisu mogle do pogotka punih 16 minuta, na kraju je bila kobna.

Vardar je za to vrijeme napravio seriju 6:0 i preokrenuo zaostatak u vodstvo 23:20. Poravnanje je Vardaru donijela Andrea Penezić koja je zabila za 20:20 i bio je to njen jedini pogodak u ovom susretu. Hrvatska internacionalka nije bila raspoložena, sedam puta šutirala je prema domaćem golu, ali samo jednom je zabila.

Vardar su predvodile Dragana Cvijić s osam golova i Andrea Lekić sa šest. Andrea Čanađija poput Penezić dodala je jedan pogodak. Kod Dankinja po šest golova postigle su Veronica Kristiansen i Emma Friis.

U srazu između CSM Bukurešta i Metza sve je poznato. Rumunjke su vrlo visoko slavile u prvoj utakmici i nije za vjerovati kako bi Metz uopće mogao zaprijetiti u uzvratu.

U Bukureštu je susret završen s ogromnih 34:21 za domaće igračice koje su odigrale sjajnu utakmicu, apsolutno kontrolirale dvoboj od prve do posljednje minute i već u prvih 60 minuta riješile pitanje prolaza. U sastavu iz Bukurešta nije bilo slabe točke i Francuskinje nisu imale nikakvo rješenje u ovom dvoboju.

Posebno su se istaknule Cristina Neagu s deset golova, Isabelle Gullden sa sedam te Amanda Kurtović s pet. Kod gošći Ana Gros daleko najraspoloženija s devet pogodaka.