Premijer liga, liga za prvaka, 3. kolo, 10.04.2018, 19:00 h
RK Zagreb 39:24 Bjelin Spačva Vinkovci
Bjelin Spačva Vinkovci

PPD Zagreb lakoćom slavio protiv Spačve iz Vinkovaca

Sportnet • utorak, 10.04.2018.

Nikakvih problema nije imao PPD Zagreb u trećem kolu Lige za prvaka Premier lige te je rezultatom 39:24 svladao Spačvu iz Vinkovaca...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon slavlja u prva dva kola protiv Poreča i Dubrave, Prvo Plinarsko Društvo Zagreb bez većih problema upisalo je i prvu pobjedu protiv Spačve. S druge strane, gostima iz Vinkovaca ovo je treći poraz u dosadašnjem natjecanju. U prva dva kola poraženi su od Dubrave i Nexea.

Sve je bilo jasno vrlo rano i brzo je utakmica izgubila natjecateljsku draž. PPD Zagreb je kontrolirao igru i na poluvrijeme otišao s prednošću 19:13, a u nastavku utakmice, domaćin je dodatno povećao prednost.

Drugo poluvrijeme Zagrebaši su dobili s devet razlike, odnosno na kraju su slavili s velikih 39:24. Najbolji pojedinci u dresu PPD Zagreba bili su Damir Bičanić i Josip Božić-Pavletić sa šest pogodaka, dok je pet golova dodao Dobrivoje Marković. Vratari Zagreba također su bili solidni. Urh Kastelic upisao je osam obrana, dok je Arian Jović obranio sedam udaraca.

Kod gostiju, Marko Nađ postigao je pet golova, a po tri su dodali Domagoj Nedić i Ranko Božić. Na vratima Spačve solidan je bio Dražen Stojanović koji je upisao 10 obrana. Za četiri dana PPD Zagreb igra protiv Varaždina, dok će Spačva na svom terenu ugostiti Poreč.