Prva HNL juniora: Cibalia i Osijek preokretima do iznenađenja protiv Rijeke i Hajduka

Sportnet • ponedjeljak, 30.04.2018.

Odigrani su dvoboji 19. kola Prve HNL juniora. U šest odigranih susreta postignuto je 18 pogodaka, od toga 3 gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Intera, Cibalije, Osijeka i Slaven Belupa protiv Lokomotive, Rijeke, Hajduka odnosno Istre 1961...

Inter je u Zaprešiću pobijedio Lokomotivu 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Dominik Rešetar u 63. minuti iz kaznenog udarca.

Cibalia je u Vinkovcima s igračem više pobijedila Rijeku 2:1. Već u drugoj minuti Milan Ristovski doveo je goste u vodstvo od 0:1. Nakon pola sata igre Dominik Dogan s bijele točke izjednačio je rezultat. Preokret i pobjedu Vinkovčanima donio je Marko Mlakić u 66. minuti pogotkom za konačnih 2:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade Dominik Mulac dobio je izravni crveni karton.

Osijek je na Poljudu pobijedio Hajduk 3:2. U 34. minuti Dino Skorup je s bijele točke doveo domaćina u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Marin Magdić je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1, da bi preokret i vodstvo gostima donio Josip Sušić u 54. minuti. U 83. minuti Sušić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti gostujućeg sastava na 1:3, dok je četiri minute poslije Jurica Bajić postavio konačnih 2:3. Bijeli su tako prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

Slaven Belupo je u Cvetkovcu pobijedio Istru 1961 4:2. Kod Koprivničana dva pogotka postigao je Davor Sinjaković, a jedan pogodak postigli su Hrvoje Kudumija i Matej Resler iz jedanaesterca. Kod Puljana jednom u strijelce su se upisali Filip Šverko i Gabriel Golja.

Rezultati 19. kola Prve HNL juniora:
Dinamo – Hrvatski dragovoljac 3:0 (Gjira 19, Gyuhyeong Kim 67, Knežević 77)
Rudeš – Sesvete 0:0, Inter Zaprešić – Lokomotiva 1:0 (Rešetar 63 – 11m),
Cibalia – Rijeka 2:1 (Dogan 31 – 11m, Mlakić 66/Ristovski 2)
Hajduk – Osijek 2:3 (Skorup 34 – 11m, Bajić 87/Magdić 36 – 11m, Sušić 54, 83)
Slaven Belupo – Istra 1961 4:2 (Kudumija 45, Sinjaković 61, 78, Resler 70 – 11m/Šverko 44, Golja 88).