Duvnjak pocrvenio u porazu Kiela, Löwen do pobjede nad Magdeburgom

Petar Jenjić • četvrtak, 10.05.2018.

Odigrano je pet utakmica 31. kola rukometne Bundeslige, a u najzanimljivijem dvoboju dana Flensburg je slavio u gostima kod Kiela. U samoj završnici iste utakmice crveni karton zaradio je Domagoj Duvnjak...

Rukometaši Gummersbacha nastavlja s vrlo slabom formom, a danas su u gostima kod Göppingena upisali šesti poraz u nizu. Domaćin je do 11. pobjede sezone stigao rezultatom 24:16.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena koje je Göppingen dobio sa samo golom razlike (12:11), u nastavku ubacuje u brzinu više. U preostalih 30 minuta primio je tek pet pogodaka, a postigao ukupno 12 te lakoćom zaključio susret u svoju korist.

Marcel Schiller sa šest pogodaka predvodio je domaćina do pobjede, dok je Krešimir Kozina dodao dva gola. Goste je predvodio Stanislav Žukov s četiri pogotka, dok se Marko Matić nije upisao u strijelce.

Osmi poraz u posljednjih deset utakmica pretrpio je posljednji Lübbecke koji je na domaćem terenu poražen od Leipziga rezultatom 22:17. Već nakon prvog poluvremena gosti su imali sedam pogodaka viška (13:6), dok je u nastavku susreta prednost narasla i na dvoznamenkastu (19:9). Do kraja utakmice domaćin je uspio tek ublažiti poraz.

Leipzig je do pobjede predvodio Philipp Weber sa šest golova, dok je Alen Milošević dodao pet pogodaka. U redovima domaćina Ante Kaleb tri se puta upisao u strijelce, dok je Luka Raković ostao bez golova.

Do gostujuće pobjede, a ukupno 21. u sezoni, stigao je berlinski Füchse koji je slavio protiv Wetzlara sa 31:26. Gostujuća momčad nijednom tijekom susreta nije se našla u zaostatku, a od 34. minute pa sve do kraja utakmice imala je barem tri gola prednosti.

Raspoloženi u gostujućim redovima bili su Hans Lindberg i Steffen Fäth koji su susret zaključili s devet pogodaka. Po jedan gol za Füchse postigli su Drago Vuković i Jakov Gojun. Kod Wetzlara po pet pogodaka postigli su Kristian Bjornsen i Stefan Cavor.

Vrh ljestvice i dalje drži Rhein-Neckar Löwen koji je danas na domaćem terenu bio bolji od Magdeburga rezultatom 34:29. U 13. minuti utakmice domaćin je zaostajao 8:7 kada je s četiri uzastopna pogotka došao do preokreta. Na poluvrijeme je otišao s četiri gola prednosti (18:14) koje do kraja utakmice nijednom nije ispustio.

Andy Schmid s osam golova predvodio je domaćina do pobjede, Henrik Pekeler dodao je sedam pogodaka. Šest golova kod gostiju postigli su Michael Damgaard i Marko Bezjak, Željko Musa dodao je dva pogotka.

U 97. derbiju u Kielu između istoimenog domaćina i Flensburga do pobjede je stigla gostujuća momčad koja je slavila rezultatom 29:25. Peta je ovo uzastopna pobjeda Flensburga, a 24. ukupno u sezoni.

Nijednom tijekom susreta gosti nisu zaostajali, a Kiel se u prvih 30 minuta držao na pogodak ili dva zaostatka. Tako je stanje ostalo sve do 49. minuti (22:20) kada Flensburg serijom od pet uzastopnih golova lomi utakmicu u svoju korist. U samoj završnici susreta crveni karton dobio je Domagoj Duvnjak zbog sukoba sa suparničkim igračem Thomasom Mogensenom.

Flensburg su do pobjede s po šest golova predvodili Rasmus Lauge Schmidt i Hampus Wanne. Najbolji je kod Kiela bio Patrick Wiencek sa šest golova, dok se Domagoj Duvnjak jednom upisao u strijelce.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713