Poraz Dodiga i Rama na startu turnira u Madridu

Petar Jenjić • četvrtak, 10.05.2018.

Ivan Dodig i Rajeev Ram neočekivano lako poraženi su u osmini finala Mastersa u Madridu. Hrvatsko-američka kombinacija nakon samo 51 minute na terenu izgubila je meč protiv japansko-njemačkog para Ben McLachlan/Jan-Lennard Struff...

Već u prvom nastupu u Madridu Ivan Dodig i Rajeev Ram upisali su poraz kojim napuštaju glavni španjolski grad. Bolja je od sedmih nositelja bila japansko-njemačka kombinacija Ben McLachlan/Jan-Lennard Struff koja je lakše od očekivanog stigla do pobjede u dva seta (6:1, 6:3).

Hrvatska tako ostaje na Nikoli Mektiću nakon što je danas poraz upisao i Franko Škugor u dvoboju protiv braće Bryan.

Već prvi je set nagovijestio slabu predstavu Dodiga i Rama koji su čak tri puta izgubili servis. Japansko-njemački par zaključio je set sa samo jednim izgubljenim gemom.

Drugi je set bio izjednačeniji i bez break prilika sve do osmog gema kada pri vodstvu 4:3 Struff i McLachlan dolaze do breaka, a zatim su bez većih problema odservirali za pobjedu.