Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.08.2018.

Protivnik Riječana u trećem pretkolu Europske lige, norveški Sarpsborg, upisao je pobjedu uoči puta za Rijeku, slavio je u norveškom prvenstvu protiv Lilleströma...

Sarpsborg i Rijeka u prvom susretu trećeg pretkola remizirali su 1:1, a uoči odlaska u Rijeku na uzvrat, Norvežane je čekao i dvoboj domaćeg prvenstva protiv Lilleströma.

Sarpsborg je dvoboj rutinski riješio u svoju korist, ali imao je i olakšan posao s obzirom da je veći dio susreta odradio s igračem više.

Naime u 33. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon dva brza žuta kartona za Kippea. Brojčano nadmoćni Sarpsborg pokušavao je doći do pogotka i to mu je uspjelo u 60. minuti preko Mortensena. 13. minuta kasnije Zachariassen koji je zabio i Rijeci, postavlja konačnih 2:0.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Sarpsborga u norveškom prvenstvu i donijela mu je skok na peto mjesto dok je Lilleström u dugačkoj seriji utakmica bez pobjede i tek na 13. mjestu.