Liga prvaka, skupina B, 2. kolo, 19.09.2018, 19:00 h
Flensburg 29:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Čudo u Flensburgu! PPD Zagreb sjajnim nastupom svladao njemačkog prvaka!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 19.09.2018.

PPD Zagreb odradio je fantastičnu utakmicu u drugom kolu Lige prvaka i u Flensburgu svladao njemačkog prvaka! Malo tko je Zagrebu davao ikakve šanse uoči ovog gostovanja, ali sjajni Mandić, Sršen, Horvat, Kastelic i ostali upisali su veliku pobjedu!

Rukometaši Zagreba upisali su veliku, neočekivanu pobjedu kod Flensburga kojeg niti jače i kvalitetnije momčadi od ove nikada nisu svladale u njegovoj dvorani! Dobra igra protiv Szegeda u Osijeku bila je naznaka kako Zagreb ove sezone može više nego što se najavljivalo, a gostovanje kod Flensburga potvrdilo je kako taj dobar nastup s Mađarima nije bio slučajnost.

Igra Zagreba imala je glavu i rep, nije bilo straha, bezidejnih napada s nerezonskim šutevima, u drugom poluvremenu ukazao se i Urh Kastelic te kako je vrijeme odmicalo, tako je postajalo i sve izglednije da će Zagreb doći do čuda.

U početku susreta igralo se gol za gol, vratari nisu mogli ništa obraniti, bile su to izrađene akcije s obje strane, a nakon desetak minuta igre Zagreb je prvi put došao do dva gola prednosti nakon Horvatovog sedmerca za 7:5.

Nije tu Zagreb stao, bio je u naletu i golovima Bičanića i Horvata još jednom kaznio je pogreške Flensburga u napadu.

Ipak, do odlaska na odmor domaćin je polako uhvatio priključak, smanjivao je zaostatak i u završnici prvog dijela golovima Gottfridssona i Wannea otišao je na odmor sa 16:16.

Iako je Flensburgu završnici prvog dijela uspio doći do poravnanja, Zagreb nije posustao. U nastavak susreta ušao je odlično, Kastelic je nanizao nekoliko velikih obrana i s dva gola Horvata i jednim Sršena Zagreb je ponovno otišao na tri razlike.

Pokušavali su Nijemci sve kako bi smanjili zaostatak, ali Zagreb je nastavio s odličnom igrom te je u zadnjih deset minuta ušao s velikih pet golova prednosti nakon gola Qerimija.

Nije bilo nervoze u gostujućim redovima i prosipanja prednosti, Zagreb je održavao prednost na 3-4 gola razlike i tek u posljednjim trenucima kada je sve već bilo riješeno golom Jeppssona domaćin je probio tu granicu i smanjio na konačnih 31:29.

Sjajan nastup Zagreba na obje strane parketa, igrao je protiv iznimno teškog protivnika, jedne od najboljih europskih momčadi prepune sjajnih Skandinavaca, ali bez obzira na to Červarovi igrači na briljantan način odradili su posao.

Utakmicu karijere odigrao je David Mandić koji je postigao osam pogodaka, Ivan Sršen dodao je sedam, a Zlatko Horvat šest. Urh Kastelic na kraju je obranio 12 lopti, gotovo sve u drugom dijelu. Kod Flensburga Lasse Svan zabio je sedam golova.

Liga prvaka, skupina B

2. kolo

Flensburg29:31RK Zagreb
Skjern37:33Motor Zaporožje
Paris Saint-Germain33:21Celje Pivovarna L.

• narada10820.09.2018. u 17:16
    nikakvo cudo, nego odlilcan rukomet cjele ekipe od golmana preko obrane do napada. Svako dao sve od sebe, domacin ponesto nervozan, traljavo izgubio lopte, PPD kapitalizirao. To je to. U takvom izdanju PPD je ekipa za prolaz u drugi krug.