Branimir Korać • petak, 28.09.2018.

Otvorena je sezona u španjolskoj ligi, a u prvom susretu Barcelona je ugostila Gran Canariju i upisala vrlo visoku pobjedu. Briljirao je kapetan Barcelone i hrvatski internacionalac Ante Tomić...

Barcelona je lakoćom stigla do pobjede na otvaranju nove sezone u Palau Blaugrana protiv Gran Canarije. Odličnu utakmicu odigrao je domaćin, posebno Ante Tomić koji je apsolutno dominirao parketom.

U pripremama Barcelona nije izgledala dobro, zapela je u polufinalu Superkupa protiv Baskonije te izgubila finale katalonske lige od MoraBanc Andorre, no ovdje je odigrala sjajnu utakmicu i najavila bolje dane.

Već u prvom poluvremenu Katalonci su stvorili lijepu razliku, ali u drugom dijelu Gran Canaria se uspjela vratiti u susret i smanjiti zaostatak na samo 65:61 serijom 18:2. Tu je povratak stao, Heurtel i Tomić uzeli su stvari u svoje ruke i ponovno odvojili Barcu.

Završilo je 98:78 za Barcelonu koja je tako mirno odradila posao na startu prvenstva. Gosti su za tricu šutirali 6/30, a Barcelona 10/20 i to je jedna od razlika.

Tomić je završio susret s 21 poenom (9/10 za dva) i šest skokova za 24 minute, a po 13 poena dodali su Thomas Heurtel (šest skokova, 11 asistencija), Pierre Oriola i Kyle Kuric.

Kod Gran Canarije Eulis Baez upisao je 16 poena, a Chris Evans 14 uz pet skokova.

Jornada 1: Barça Lassa 98 - Herbalife Gran Canaria 78 from ACB on Vimeo.