Popovićeva Fuenlabrada otvorila prvenstvo pobjedom, madridski Real bolji od Tenerifa

Petar Jenjić • nedjelja, 30.09.2018.

Odigrane su još tri utakmice prvog kola španjolske ACB lige u kojima su hrvatski košarkaši ostvarili polovičan uspjeh - Popovićeva Fuenlabrada upisala je pobjedu, a Sutonov Estudiantes poraz. Pobjedu je upisao i madridski Real koji je slavio protiv Tenerifea...

Nakon neočekivanog ispadanja iz europskih natjecanja, Estudiantes se okreće domaćem prvenstvu koje nije otvorio dobro. Prvo kolo donijelo im je domaću utakmicu protiv Manrese koju su izgubili sa 79:77. Dvoboj je bio vrlo neizvjestan do same završnice, a pobjedu gostima donio je Alex Renfroe devet sekundi prije kraja.

Upravo je Renfroe predvodio gostujuću momčad do pobjede sa 16 poena i šest asistencija, dok je Siim-Sander Vene dodao 11 koševa.

Nik Caner-Medley s 18 poena i šest skokova bio je najbolji kod Estudiantesa, dok je Goran Suton dodao tri koša (0/2 za dva, 1/3 za tricu) i dva skoka za 14 minuta provedenih na terenu.

Nešto lakše do pobjede je stigla Fuenlabrada koja je slavila na gostovanju kod Gipuzkoe rezultatom 76:60. Osim početnih 2:0 gostujuća momčad nijednom se nije našla u zaostatku. Na poluvrijeme je otišla s 14 koševa viška (34:20), a dvoznamenkastu prednost do kraja nije ispustila.

Fuenlabradu su do pobjede s po 13 poena predvodili Alex Llorca (sedam skokova) i Paco Cruz. Marko Popović ubacio je tri poena (0/2 za dva, 1/6 za tricu) čemu je dodao tri skoka i tri asistencije za 23 i pol minute na parketu. Vjačeslav Bobrov s 11 poena bio je najbolji kod Gipuzkoe.

Prvu pobjedu u sezoni upisao je i madridski Real koji je kod kuće bio bolji od Tenerifa rezultatom 88:73. Uoči posljednje četvrtine Madriđani su imali vodstvo 65:55 i sve do kraja utakmice nisu ispustili vodstvo.

Do pobjede ga je predvodio Anthony Randolph s 13 koševa, Sergio Llull dodao je 12 poena i pet asistencija, a vrijedi izdvojiti i Gustava Ayona koji je dodao osam koševa i 17 skokova. Lucca Steiger s 13 koševa bio je najbolji kod gostiju.