Tijesan poraz Rudežove Murcije, Unicaja nadigrala Valenciju

Petar Jenjić • subota, 29.09.2018.

Odigrane su još dvije utakmice prvog kola ACB lige, a do lagodne pobjede stigla je Unicaja koja je kod kuće bila bolja od Valencije. Do pobjede je nakon neizvjesne završnice stigla i MoraBanc Andorra koja je bila bolja od Murcije...

Pobjedom u novu sezonu ušla je MoraBanc Andorra koja je na domaćem terenu sa 78:76 bila bolja od Murcije. Utakmica je bila napeta sve do samog kraja, a 17 sekundi prije isteka vremena gosti su poravnali rezultat na 76:76. Međutim, domaćin preko Olivera Stevića dolazi do vodstva četiri sekunde prije kraja. Pokušala je Murcia tricom Askije Bookera doći do pobjede, no bez uspjeha.

Dylan Ennis s 13 poena i Michele Vitali s 11 koševa bili su najbolji kod domaćina. Booker je predvodio goste s 23 poena, dok je bez ubačaja ostao Damjan Rudež (0/1 za dva, 0/1 za tricu) za nešto manje od sedam minuta na terenu.

Visoku pobjedu, bez prevelike napetosti, ostvarila je Unicaja koja je bila bolja od Valencije sa 86:73. Unicaja se samo na početku susreta našla u zaostatku, ali ostatak joj je potpuno pripao. Uoči posljednjih deset minuta imala je 18 koševa viška (68:50), a Valencija je do kraja uspjela tek malo ublažiti poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Alberto Diaz sa 17 poena (6/6 iz igre), dok je Kyle Wiltjer dodao 15 koševa. Valenciju je predvodio Bojan Dubljević s 19 koševa i sedam skokova, Matt Thomas dodao je 12 poena.