Cibona ostavila dobar dojam, ali Zvezda ipak bila prejaka

Petar Jenjić • petak, 28.09.2018.

Košarkaši Cibone poraženi su na startu nove sezone ABA lige, Vukovi su gostovali kod Crvene zvezde koja je stigla do pobjede rezultatom 78:68...

Novu sezonu u ABA ligi na teškom gostovanju otvorila je Cibona koja je ostavila vrlo dobar dojam protiv Crvene zvezde. Unatoč tome, srpska momčad ipak je bila prejaka i na domaćem je terenu slavila rezultatom 78:68.

Vrlo dobro izgledala je Cibona tijekom prve četvrtine, posebno u napadu, dok je nešto lošije to izgledalo u obrani, posebno na obrambenom skoku. U osmoj minuti Vukovi su imali šest koševa viška (20:14), ali do kraja četvrtine Zvezda serijom 7:0 prelazi u vodstvo.

Druga dionica donijela je nastavak dobre igre srpske momčadi čija je prednost sve više rasla. Vrlo brzo domaćin je stigao i do vodstva 31:20 za ukupnu seriju od 17:0. Cibonu je u igri držao raspoloženi Marko Ljubičić koji je ubacio sve poene gostiju u sedam minuta druge četvrtine. U samoj završnici Cibona je tricama Ljubičića i Ivana Novačića uhvatila priključak i poluvrijeme zaključila sa sedam koševa minusa.

Odlično je Cibona krenula u drugo poluvrijeme, na krilima vrlo raspoloženog Petra Marića, koji je ubacio tri trice, te donio gostima minimalno vodstvo (45:44) u 23. minuti. Dobru rolu kod domaćina odradio je Ognjen Dobrić u završnici treće četvrtine koja je zaključena vodstvom domaćina 59:56.

Držala se gostujuća momčad još neko vrijeme i u četvrtoj dionici. U 38. minuti još je bila na minus pet (71:66), ali dobra rola Joea Raglanda odlučila je susret.

Ragland je predvodio Zvezdu do pobjede s 22 poena i sedam asistencija, dok je Mouhammad Faye dodao 12 koševa i šest skokova. Marko Ljubičić predvodio je Cibonu sa 17 koševa i sedam skokova, Marin Rozić dodao je 13 poena.