Budućnost krenula glatkom i uvjerljivom pobjedom protiv Krke, Cinac predvodio goste

Branimir Korać • utorak, 02.10.2018.

Budućnost je krenula u obranu naslova regionalnog prvaka glatkom pobjedom protiv Krke. Rutinski odrađen posao Podgoričana koji su već u prvom poluvremenu odradili veći dio toga...

Kao što se i očekivalo, Budućnost nije imala posebnih problema s Krkom i glatko je slavila 86:64. Podgoričani imaju momčad složenu za Euroligu i Krka kojoj se predviđa mjesto u donjem dijelu ljestvice, nije bila visoka prepreka.

Domaćin je do pobjede došao iako je šutirao za tri poena očajnih 2/19, no i bez obzira na to potpuno je nadigrao i rezultatski visoko svladao goste iz Novog Mesta.

Sve je bilo poznato već nakon prvih 20 minuta, na odmoru je već bilo 18 razlike za Budućnost i bilo je jasno kako iznenađenja u ovom susretu neće biti.

U drugom dijelu Krka je samo smanjila zaostatak, ali nije i ozbiljnije zaprijetila ipak dosta kvalitetnijem domaćinu koji tako rutinski slavi u prvom kolu.

U redovima Budućnosti istaknuli su se Danilo Nikolić s 14 poena i osam skokova te Earl Clark s 12 poena i šest skokova.

Kod Krke Dino Cinac ubacio je 16 poena uz sedam skokova, Jure Balažič deset poena, Paolo Marinelli za 24 minute dodao je pet poena i četiri asistencije, a Jure Lalić za 22 minute devet poena i četiri skoka.