Zadar krenuo porazom u ABA ligi, FMP okrenuo utakmicu u drugom poluvremenu

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.10.2018.

Košarkaši Zadra poraženi su u prvom kolu ABA lige na gostovanju kod FMP-a i tako nastavio niz poraza u gostima kod ovog protivnika...

Na dan kada je potvrđen dolazak Glena Davisa u Zadar, momčad Aleša Pipana poražena je u gostima kod FMP-a, a i u tom susretu bilo je očito koliko Zadrani imaju problema pod koševima gdje je FMP lakoćom dolazio do poena.

Dodatni hendikep za Zadar bila je i ozljeda Littlea koji nije bio u konkurenciji za nastup, Grant je imao problema s osobnim pogreškama i rotacija je bila smanjena.

Zadar je dobro krenuo i prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 22:17, ali to je bilo jedino razdoblje u kojem obrana nije bila toliki problem i u kojem FMP nije dolazio tako lako do poena.

Ostatak meča otkrio je prilične probleme gostiju koje je FMP lakoćom koristio. Do poluvremena Zadar je ipak držao vodstvo i na odmoru vodio 46:43, a onda je u drugom dijelu bila potpuno drugačija slika.

Tricama Pota i Radovanovića u zadnje dvije minute treće dionice FMP je stigao do vodstva 71:66 i do kraja susreta više nije biti jednom ispustio vodstvo.

Na početku posljednje četvrtine Vuković je tricom smanjio na 76:74, ali Radovanović i Rebec ponovno odvajaju FMP. Mala nada u neki povratak pojavila se u zadnje četiri minute kada je prvo Brzoja ubacio tricu, zatim domaćin nije iskoristio svoj napad, a Bašić smanjio na minus tri.

Naredna tri napada Zadrani pokušavaju riješiti vanjskim šutom, ne pogađaju, a s druge strane Bursać ubacuje tri trice i rješava pitanje pobjednika. Završilo je 99:86, uvjerljivije nego što se to činilo na parketu.

Kod Zadra daleko ispred ostalih bili su s po 22 poena Domagoj Vuković (11 skokova) i Luka Božić (16 skokova). U domaćem sastavu Dragan Apić ubacio je 29 poena uz pet skokova, po 18 poena dodali su Matic Rebec (šest asistencija) i Aleksandar Bursać, a Stefan Pot dodao je 13 poena, sedam skokova i deset asistencija.