Petrol Olimpija otvorila sezonu ABA lige visokom pobjedom protiv Mornara

Branimir Korać • petak, 28.09.2018.

Prvo kolo ABA lige i nova sezona otvoreni su u Ljubljani gdje je Petrol Olimpija ugostila Mornar. Ljubljančani su krenuli visokom pobjedom...

Regionalna liga ponovno je na meniju, odmor je gotov i košarkaši su ponovno na terenu. Prva utakmica nove sezone odigrana je u Ljubljani gdje je Petrol Olimpija igrala protiv Mornara i glatko slavila s 87:66.

Zmajčeki su bili apsolutno nadmoćni, imali su sjajan početak susreta te su nakon toga bez većih problema održavali prednost pa čak i povećali je.

Domaćin je u zadnje četiri minute prve četvrtine napravio seriju 12:2, pobjegao na dvoznamenkastu prednost i dalje je imao lagan zadatak.

Mornar je pokušavao uhvatiti priključak, ali najbliže što je došao bilo je na minus pet u završnici prvog poluvremena. Odmah je Olimpija odgovorila preko Lapornika i Mesičeka te ponovno odmaknula.

U drugom dijelu rutinsko odrađivanje posla, brzi bijeg na dvoznamenkastu prednost nakon čega su se i gosti predali te počeli tonuti sve dublje.

Dobro otvaranje ABA lige za Petrol Olimpiju koja je izgubila u Superkupu od Primorske i trebala joj je ovakva pobjeda za podizanje samopouzdanja.

Predvodili su je s po 16 poena Mirza Begić i Blaž Mesiček, Begić je dodao devet skokova, a Mesiček sedam asistencija. Roko Badžim i Luka Šamanić ostali su bez poena, Badžim je dobio 11 minuta, a Šamanić četiri.

Kod Mornara Nemanja Vranješ ubacio je 12 poena uz šest asistencija, a Uroš Luković dodao je 11 poena i 11 skokova od čega osam u napadu.