Loše prvo poluvrijeme i slaba završnica presudili, Cedevita poražena od Partizana

Petar Jenjić • subota, 29.09.2018.

Košarkaši Cedevite upisali su poraz na startu nove sezone ABA lige, u Domu sportova do pobjede je stigao Partizan rezultatom 87:84...

Vrlo loše prvo, dobro drugo poluvrijeme i u konačnici poraz 87:84. Rezultat je to početka nove sezone ABA lige za Cedevitu koja je izgubila utakmicu od Partizana. Gosti su na poluvremenu imali 21 koš prednosti, bili puno bolja momčad i činilo se kako će lako u nastavku privesti utakmicu prema kraju.

Ipak, u nastavku susreta Cedevita se budi, a kako utakmica odmiče dolazi sve bliže. Dvije minute prije kraja imala je i napad za vodstvo, ali bez uspjeha.

Odmah od samog početka utakmice Partizan je igrao puno bolje. Posebno se isticao Vanja Marinković čijim je devetim poenom gostujuća momčad u osmoj minuti povela s 19:12. Nastavila je srpska momčad s dobrom igrom, a s četiri poena Novice Veličkovića, koji je ipak doputovao u Zagreb, na kraju prve četvrtine imala je 11 poena viška (28:17).

Za nešto više od 11 minuta igre Partizan je ubacio 35 koševa, a kako je prvo poluvrijeme odmicalo nastavila se dominacija gostiju. Sjajnim zakucavanjem Amara Gegića Partizan je poveo s 21 poenom razlike, bilo je 49:28 u 17. minuti, a ista je razlika ostala do kraja poluvremena (53:32).

Za razliku od prvog, Cedevita je u drugo poluvrijeme krenula puno bolje, a otvorila ga je serijom 7:0. U 23. minuti James Bell pogađa tricu za smanjenje na minus 11 (53:42). Održavao je Partizan još neko vrijeme dvoznamenkastu prednost koja se ipak istopila.

U 33. minuti tricu je pogodio Vitor Benite i smanjio na samo pet koševa zaostatka (74:69). Uspjela je Cedevita doći i na minimalan zaostatak pa imati i napad za vodstvo, ali nije bila precizna. Nakon što je Marinković pogodio tricu za plus četiri (82:78), a Cedevita propustila realizirati sljedeća dva napada, utakmici je bio kraj.

Vanja Marinković s 25 poena predvodio je Partizan do pobjede, dok je Đorđe Gagić dodao 13 koševa i osam skokova. Justin Cobbs i James Bell ubacili su po 19 koševa kod Cedevite.