Julia Goerges dominantno do titule na turniru u Luksemburgu

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2018.

Njemica Julia Goerges pobjednica je WTA turnira u Luksemburgu. Goerges je u finalu svladala Švicarku Belindu Bencic u dva seta...

Julia Goerges u Luksemburgu je bila postavljena za prvu nositeljicu i taj status opravdala je osvajanjem turnira. Imala je problema u polufinalu protiv Eugenie Bouchard gdje je bila udaljena svega dva poena od poraza.

U finalu protiv Belinde Bencic nije bilo problema, dominirala je na svom početnom udarcu s osvojenih 91 posto poena na svom prvom servisu i Švicarki nije dopustila nijednu break priliku.

Za pobjedu je trebala sat i 29 minuta, a osigurala ju je u samoj završnici drugog seta kada je kod 5:5 došla do breaka i nakon toga bez izgubljenog poena odservirala za pobjedu.

Ovo je za Goerges druga titula ove sezone, prvu je osvojila na početku godine kada je slavila u Aucklandu.