Hačanov za manje od sat vremena pobijedio Mannarina i osvojio turnir u Moskvi

Jan Šneler • nedjelja, 21.10.2018.

Iako je Karen Hačanov bio izraziti favorit protiv Adriana Mannarina, očekivao se ipak nešto neizvjesniji meč u finalu ATP turnira u Moskvi...

Tek 55 minuta bilo je potrebno ruskom tenisaču Karenu Hačanovu da dođe do naslova na ATP turniru u Moskvi. Protivnik u finalu, francuski tenisač Adrian Mannarino nije bio nikakva prijetnja sjajnom Rusu te je na radost ruskih navijača, meč bio vrlo brzo gotov.

U prvom setu Rus je vrlo brzo došao do breaka kojeg je nakon podužeg gema uspio potvrditi svojim servisom. Nikakva prijetnja nije bio Francuz na servisu Kačanova, a ruski tenisač je još jednim breakom potvrdio nadmoć i s 2:6 okončao prvi set.

U drugom setu sličan epilog. Već nakon tri gema, Hačanov je imao dva breaka prednosti i bilo je jasno kako je drame neće biti u današnjem finalu. Do kraja meča, Mannarino je imao jednu break loptu, no to je bilo premalo za nešto više od glatkog poraza. S još jednih 6:2 Hačanov je potpuno zasluženo došao do naslova u Moskvi.