Vinogradar jesenski prvak, Dubrava poražena u Krapini

Ivan Šola • nedjelja, 18.11.2018.

Odigrano je 15. kolo 3.HNL Zapad u kojem su nogometaši Vinogradara gostujućom pobjedom u Maksimiru osigurali naslov jesenskih prvaka. Dubrava je pomalo iznenađujuće poražena u Krapini, dok je Orijent ostvario najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Haška i Dugog Sela, dok su Ponikve i Jadran ostvarili domaće pobjede. Dva velika derbija u ovome kolu u Kurilovcu i na Krku završili su bez pobjednika...

Veliki županijski derbi odigran je na otoku Krku gdje su Krk i Opatija razočarali malobrojne gledatelj odigravši utakmicu bez pogodaka. U ne baš sadržanoj utakmici s vrlo malo prilika s obje strane, neriješen rezultat je najrealniji ishod između ove dvije izjednačene momčadi.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Orijenta koji su na domaćem terenu s visokih 5:1 deklasirali goste iz Vrbovca. Igrala se 17. minuta utakmice kada je Mateo Monjac doveo domaći sastav u vodstvo, a do kraja poluvremena Ivan Bijelić povisio je prednost Orijenta na 2:0. Tračak nade gostima u pozitivan rezultat ponudio je Josip Slišković u 54. minuti zgoditkom za 2:1. Međutim, domaćini su u posljednjih 15 minuta u potpunosti slomili gostujući sastav. Prvo je u 75. minuti Ivor Weitzer povisio na 3:1, da bi samo tri minute kasnije svoj drugi pogodak na utakmici postigao Mateo Monjac. Konačan rezultat 5:1 postavio je Zvonimir Jergović u 81. minuti utakmice.

Do rutinske pobjede došli su nogometaši Vinogradara koji su na gostovanju savladali Maksimir 2:1, i tako osigurali naslov jesenskih prvaka. Igrala se 11. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Željko Štulec. Do kraja poluvremena domaćini su izjednačili zahvaljujući Borni Bilobrku. Vinogradar je dugo lomio otpor čvrstih domaćina, te ga je slomio u 82. minuti kada je nakon centaršuta domaći igrač Stjepan Drobnjak poslao loptu u vlastitu mrežu.

Teže od očekivanog nogometaši HAŠK-a upisali su osmu prvenstvenu pobjedu savladavši u Kranjčevićevoj ulici posljednjeplasirani Zagreb 3:0. Gosti su u vodstvo došli na isteku pola sata igre kada je domaći branič Josip Granić nespretno reagirao poslavši loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjim minutama susreta kada je Emanullah Blažević dva puta poslao loptu u domaću mrežu za konačnih 0:3

Derbi začelja odigran je u Ponikvama gdje su istoimeni domaćini s minimalnih 1:0 porazili Novigrad, i tako upisali šestu prvenstvenu pobjedu. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 21. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Grga Štimac.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Zagorca koja je na domaćem terenu porazila drugoplasiranu Dubravu 3:1. Domaća je momčad bolje ušla u susretu te je u 25. minuti preko Matije Majcenića došla u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Matija Smrekar povisio je vodstvo na 2:0. Igrala se 55. minuta utakmice kada je svojim drugim zgoditkom Smrekar riješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, u 69. minuti Ivo Glavaš postavio je konačan rezultat utakmice.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem terenu porazili Jarun 2:1. Domaćini su poveli u 11. minuti kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio David Dujanić. Na samom kraju prvog dijela gosti su stigli do izjednačenja preko Arijana Ačkara. Odlučujući trenutak u drugom dijelu dogodio se u 64. minuti utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Manuel Perković.

Derbi kola odigran je u Kurilovcu u kojem su istoimeni domaćin i Trnje odigrali čvrstu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. U susretu u kojem su obje momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, mreže se nisu tresle pa je samim time podjela bodova realan ishod između ove dvije momčadi.

Nakon tri uzastopne utakmice bez pobjede nogometaši Dugog Sela vratili su se na pobjedničke staze, ovoga puta svladali su Špansko u gostima s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 67.minuti susreta kada je David Žabec postigao pogodak vrijedan sva tri boda.