Novi visok poraz PPD Zagreba: Celje u drugom poluvremenu pregazilo Červarovu momčad

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.11.2018.

Nakon visokog poraza od PSG-a te Motora iz Zaporožja, rukometaši Zagreba još su jednom uvjerljivo poraženi unutar skupine B Lige prvaka. S gostovanja u Celju vraćaju se nakon 21:30 i kao posljednja momčad skupine...

Domaći su rukometaši čitav susret proveli u prednosti, izuzme li se početnih sedam minuta u kojima se igrao pogodak za pogodak uz minimalnu prednost Celja. U devetoj minuti Tilen Kodrin svojim trećim zgoditkom po prvi puta diže prednost svoje momčadi na +2.

Držao je domaći sastav u 13., odnosno 22. minuti Zagreb na tri minusa, no osam posljednjih minuta prvog dijela Celje ne uspijeva pronaći put do protivničke mreže što momčad Line Červara iskorištava za dolazak na 9:10 uoči početka nastavka.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena imao je Zagreb, preko kapetana Horvata priliku za izjednačenje, no do njega, nakon spomenute sedme minute više nije došlo.

Čak štoviše, Zagrebaši su već u početnih pet minuta igre po povratku na parket pali u novi -3 zaostatak, a kada je vratar Klemen Ferlin u 42. minuti pogodio za 19:13 ostalo je otvoreno tek pitanje s koliko razlike će Zagreb izgubiti.

Na ulasku u posljednjih deset minuta rukometaši Celja ušli su u 3:0 seriju te se našli na pragu dolaska na dvoznamenkastu razliku, a s jednakom je razlikom, samo pri 30:21 i okončan ovaj susret.

Još je jednom u Zagrebovom dresu najuspješniji u napadu bio Zlatko Horvat s pet pogodaka, no kapetan gostujućeg sastava upisao je i četiri promašaja. Josip Božić Pavletić postigao je četiri pogotka te je susret završio kao stopostotan.

Svoj dan, međutim, nisu imali Arber Qerimi i Gregor Potočnik koji su u ovaj poraz ugradili svoj 2/6 učinak. Vratarski dvojac Kastelic - Ristanović skupio je devet obrana.

U pobjedničkom sastavu sedam je pogodaka postigao Branko Vujović, jedan više od stopostotnog Kodrina i dva od Roka Ovničeka. Klemen Ferlin zaustavio je 14 Zagrebovih pokušaja, a stigao je i postići dva pogotka.

PPD Zagreb tako nakon ovog kola drži posljednju poziciju na ljestvici, ali situacija se potpuno zakomplicirala ishodima u ovom kolu. Razlika od trećeg do osmog mjesta iznosi samo dva boda.

• GRAC18.11.2018. u 21:45
    Nisam gledao tekmu ali me samo zanima dali je Lino opet forsirao igru "bez" golmana? Ako je, koliko je jeftini golova popušio? Sad čitam golman dao dva gola!?!