Valencia 2:1 Huesca
Huesca

Valencia se spasila u posljednjoj minuti protiv neočekivano opasne Huesce

Jan Šneler • nedjelja, 23.12.2018.

Susretom Valencije i Huesce otvoreni su nedjeljni susreti 17. kola španjolske La Lige, a posljednja momčad natjecanja dobrano je namučila favorizirane domaćine...

Iako se nije tako činilo pred kraj susreta, Valencia je uspjela doći do pobjede protiv Huesce. U 17. kolu La Lige, Valencia se znatno namučila protiv posljednje plasirane momčadi Lige koja je lako mogla doći do pobjede u smiraju susreta.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno. Obje momčadi su imale svoje prilike, ali je Valencia bila preciznija. U 25. minuti Daniel Parejo iskoristio je nepažnju gostujuće obrane i zabio za vodstvo domaćih.

Pogodak je malo unervozio goste te je Valencia bila bolja u drugom dijelu poluvremena. Mogli su domaći doći do povećanja vodstva, ali Rodrigo nije bio precizan.

U nastavku susreta Valencia je bolja, ali ne uspijeva doći do novog pogotka. Odličnu priliku imao je Parejo u 59. minuti, ali malo je nedostajalo da zabije prekrasan pogodak. Ritam susreta malo se razbio, a očito je u tome bilo i nedostatka koncentracije jer je Carlos Soler skrivio kazneni udarac u 72. minuti. Precizan je bio Cucho i tako donio gostima izjednačenje.

Sve je ličilo na remi, prilika je bilo sve manje, a sve više prekršaja, prekida igre i žutih kartona. U 89. minuti Huesca je mogla potpuno šokirati domaće, ali je David Ferreiro pogodio prečku nakon slobodnog udarca. Kako to obično biva u nogometu, u jednom trenu ste blizu tri boda, a u drugom ste izgubili sve. U četvrtoj minuti nadoknade Cristiano Piccini odlično je tukao i pogodio za 2:1 pobjedu Valencije.

Ovom pobjedom domaći su prekinuli niz od tri susreta bez pobjede i došli na osmo mjesto, dok je Huesca ostala zakopana na posljednjem mjestu sa samo osam osvojenih bodova nakon 17 kola.