Vodeni sportovi

Jug CO i dalje ostaje neporažen, u Gružu pala Mladost

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Jug CO ostao je neporažen i nakon šestog odigranog kola Lige prvaka, danas je u Gružu bio bolji od zagrebačke Mladosti sa 14:11...

Pred nama je bio i prvi hrvatski vaterpolski derbi između Juga CO i Mladosti. Ove dvije momčadi susrele su se u šestom kolu Lige prvaka, nakon kojeg je i dalje neporažena ostala dubrovačka momčad koja je večeras u Gružu slavila sa 14:11. S druge je strane Mladost trenutno na omjeru od dva poraza, dva remija i dvije pobjede.

Igralo se gol za gol u prvoj četvrtini. Jug je tri puta vodio, a Mladost je tri puta dolazila do izjednačenja pa je neriješenim rezultatom završilo prvih osam minuta (3:3). Povela je zagrebačka momčad i s 5:3 u drugoj dionici, ali se domaćin vratio u egal te došao do poravnanja (6:6).

Uzvratio je Jug CO na početku drugog poluvremena s dva gola i vodstvom od dva razlike, a za razliku od prvog poluvremena, ovo je uspio sačuvati. Uoči zadnje dionice vodio je s 10:9, a s nova dva pogotka u prve dvije i pol minute riješio je pitanje pobjednika.

Domaću su momčad s po tri pogotka predvodili Alexandros Papanastasiou i Xavi Garcia. Isti su učinak kod Mladosti imali Antonio Petković i Konstantin Harkov.