SP 2019. - Skupina C, 2. kolo, 12.01.2019, 20:15 h
Danska 36:22 Tunis
Tunis

Danci i drugi put uvjerljivi, Tunižani ne mogu protiv Skandinavaca

Mihaela Bradovski • subota, 12.01.2019.

Danska je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin s Njemačkom, ovaj put uvjerljivo je slavila protiv Tunisa s 36:22. Dok domaćini imaju dvije visoke pobjede, Tunižani imaju dva uvjerljiva poraza i to protiv oba favorita skupine...

Kao u transu otvorila je Danska dvoboj drugog kola, koji je potencionalno mogao biti opasniji od onoga s Čileom, da je na bilo koji način pristala na čvrstu kontakt igru na koju se Tunis toliko oslanja.

Umjesto toga, briljirao je od samoga starta na vratima domaćeg sastava Niklas Landin, danski su šuteri, posebno Rasmus Lauge, preko brzih kontranapada njegov trud pretvarali u pogotke i Danska je nakon osam minuta vodila sa 7:0.

Prvi pogodak afrički je prvak postigao tek u devetoj minuti, no kako je Landin nastavio sa svojim nizom, skidajući šuteve sa svih pozicija kao i s linije sedam metara te je već u 15. minuti stigao do osme obrane, prva polovica prvog dijela apsolvirana je u dansku korist sa +9.

Napad kasnije Oris je prepunu dvoranu Jyske Bank Boxen Arene u Herningu zapalio pogotkom za dvoznamenkastu prednost, a usporio nije niti Lauge koji je u posljednjih deset minuta prvog poluvremena ušao sa stopostotnim 6/6 učinkom.

Izbornik Danske Nikolaj Jacobsen utakmicu je mogao promatrati mirno sa svoje stolice, svaki kotačić njegova stroja funkcionirao je besprijekorno i baš kao protiv Čilea odrađivao se tek nešto jači trening.

Tek je početak nastavka donio nešto više borbe na liniji te samim time i jači otpor Tunižana i smanjenje visoke prednosti Danaca, no nakon nekoliko novih Landinovih obrana sve je ponovno počelo nalikovati na prvo poluvrijeme te se na kraju, na zadovoljstvo prepune dvorane, završilo s 36:22 za njihove ljubimce.

Gotovo niti jedan pojedinac u danskom dresu nije imao loš dan, osim igrača utakmice Landina s 13 obrana uvjerljivi su bili i stopostotni Casper Mortensen sa pet pogodaka koliko je postigao i Nikolaj Oris dok su Rasmus Lauge i Mikkel Hansen u ovu pobjedu ugradili svaki po sedam pogodaka. S druge strane, jedini na razini zadatka bio je strijelac pet pogodaka Marouan Chouiref.