SP 2019. - Skupina C, 2. kolo, 12.01.2019, 15:00 h
Austrija
Austrija 24:32 Čile
Čile

Čileanci posramili Austriju, fantastično drugo poluvrijeme Garraldinih izabranika

Branimir Korać • subota, 12.01.2019.

Čile je zaboravio na blamažu protiv Danske i oporavio se fantastičnim nastupom protiv Austrije. Garraldini izabranici odradili su odličan posao i upisali veliku pobjedu 32:24...

Ono prvo poluvrijeme Čilea protiv Danske nije bilo realna slika. Razlika u kvaliteti postoji i to poveća, ali nisu Čileanci toliko loši kao što su tamo izgledali. Pokazali su to i protiv Austrije koju su svladali 32:24 u susretu u kojem su gubili na poluvremenu, ali su zato u nastavku susreta odigrali fantastično i upisali pobjedu.

Austrija je ušla u ovaj susret kao favorit, ali ne opet onoliki favorit kako se prikazivalo jer Čile ipak treba promotriti i kroz prizmu toga da ima specifične pripreme, nekolicinu sasvim solidnih igrača, Španjolca na klupi i uostalom već nekoliko kvalitetnih nastupa protiv Europljana. S druge strane Austrija nije Top europska reprezentacija, ali nitko nije očekivao da će je Čile baš ovako "rastaviti".

Od početka je bilo očito kako će to za Čile biti drugačija utakmica od one protiv Danske, s puno više samopouzdanja ušli su Čileanci u ovaj susret i tijekom cijelog prvog poluvremena bili su u vodstvu. Ta prednost uglavnom je iznosila do tri gola razlike da bi u završnici prvog dijela Austrija ipak napravila preokret i serijom 4:0 odnijela na odmor vodstvo 15:14.

Na startu drugog dijela Austrija je povela 16:14, no onda kreĆu Čileanci i rade seriju 5:0 te vraćaju konTrolu nad susretom. Na vratima Austrije bio je još solidni Marinović koji je skupio ponešto obrana i zadržao svojoj reprezentaciji neku nadu, vratila se Austrija na gol zaostatka, ali nakon toga potpuno je pala. U zadnjih 20 minuta Čile je razbio Europljane i jako visoko slavio.

Felipe Barrientos skupio je 12 obrana na vratima Čilea kojeg su u polju predvodili ErwIn Feuchtmann s devet golova te s po šest Sebastian Ceballos i Emil Feuchtmann. Kod neraspoloženih Austrijanaca Robert Weber bio je strijelac šest puta, a Nikola Bilyk dodao je pet golova.