SP 2019. - Skupina A, 2. kolo, 12.01.2019, 18:15 h
Njemačka 34:21 Brazil
Brazil

Njemačka napravila sjajan posao i protiv Brazila za idealan ulazak u Prvenstvo

Branimir Korać • subota, 12.01.2019.

Domaćin Svjetskog prvenstva Njemačka na idealan način kreće u turnir. Nakon glatke pobjede protiv Koreje, upisana je jednako takva i protiv Brazila...

Njemačkoj je dosta toga išlo u prilog na startu Svjetskog prvenstva i to je maksimalno iskoristila. Igrala je na otvaranju protiv autsajdera Koreje i visoko slavila 30:19, a onda je u drugom kolu dočekala Brazil koji je svladan s glatkih 34:21. Brazilci su dan ranije imali tešku utakmicu protiv Francuske i to u zadnjem terminu, tu je došlo i do fizičkog i psihičkog pražnjenja jer su unatoč odličnom nastupu tijesno poraženi, a već u drugom kolu morali su na domaćina pred prepunim tribinama u Berlinu.

Domaćin je od početka bio koncentriran i raspoložen, a fantastičan ulazak u susret imao je Andreas Wolff koji je pomogao Njemačkoj da se odvoji već u početnim minutama. Nakon toga bilo je lako. Kvalitetniji domaćin rutinski je održavao vodstvo i niti u jednom trenutku pobjeda nije bila upitna.

Svega deset minuta trebalo je Njemačkoj da se odvoji i pobjegne na 5:1 uz tri gola Uwea Gensheimera i četiri obrane Wolffa, Brazilci su jako teško dolazili do pogodaka i prednost je rasla na 9:2 pa 14:5 i tek tada je Brazil prvi put u susretu uspio spojiti tri gola i napraviti mini seriju te se na odmor otišlo s 15:8.

Do sredine drugog dijela razlika se kretala tu na razini tih 6-7 golova, a onda je Njemačka u potpunosti pobjegla. Brazil je u zadnjih deset minuta postigao samo tri gola, Njemačka čak devet za konačnih 34:21. Uglavnom su to bili lagani golovi iz tranzicije ili nakon raspada brazilske obrane.

Svi njemački igrači upisali su se među strijelce, a oba vratara ubilježili su obrane. Najefikasniji bio je raspucani i rastrčani Gensheimer s deset golova, a po četiri su dodali Steffen Weinhold i Steffen Fäth.

Kod Brazila Jose Toledo zabio je pet golova, a četiri je dodao Raul Nantes. Brazilski vratari upisali su po sedam obrana, jednako kao i Wolff dok je Heinevetter upisao samo jednu.