Hrabri Zadar pao protiv Partizana tek nakon produžetaka

Jan Šneler • subota, 19.01.2019.

U 16. kolu ABA lige Zadar je ugostio Partizan u susretu koji je bio prava poslastica za sve ljubitelje košarke. Nažalost, Zadrani nisu uspjeli slaviti te su pali nakon produžetka...

Iako su hrabro igrali tijekom regularnog dijela i produžetka, Zadrani su poraženi u 16. kolu regionalne košarkaške ABA lige protiv Partizana. Gosti iz Beograda bili su uspješniji u produžetku te su na kraju došli do slavlja 97:92.

Zadrani nisu dobro otvorili susret, ali su uspjeli krajem prve četvrtine preokrenuti rezultat i nakon prve četvrtine voditi s 23:20. Imao je Zadar šest poena prednosti, ali su do kraja prve četvrtine gosti uspjeli smanjiti zaostatak. U nastavku susreta, Zadar je neko vrijeme držao prednost, no s vremenom je Partizan igrao sve bolje i zaključio poluvrijeme s vodstvom 46:50.

Nakon odmora Partizan je krenuo igrati sve bolje i vrlo brzo došao do dvoznamenkaste prednosti. Činilo se da se Zadar neće moći vratiti u susret, ali domaći su uspjeli. Imao je Partizan najvećih 13 poena prednosti (64:51), ali se u posljednju četvrtinu ušlo rezultatom 69:65 za goste.

Uzbudljiva je bila posljednja četvrtina u kojoj je Zadar uspio u posljednjim trenucima susreta vratiti praktički izgubljenu utakmicu. Partizan je vodio, no nikako nije uspio prelomiti susret. Sjajan je bio u posljednjim trenucima Mario Little koji je prvo pogodio tricu za 82:80, a onda uspio i nakon osvojenog obrambenog skoka i pogoditi pola minute do kraja za 82:82. Partizan je imao vremena za posljednji napad, ali nakon dva promašaja, nisu uspjeli u tome i utakmica je otišla u produžetke.

U produžecima se Zadar dobro držao, ali Partizan je imao kontrolu nad rezultatom. Gosti nisu gubili vodstvo, a ključan je bio promašaj Luke Žorića pola minute do kraja pri rezultatu 92:94. Nažalost, Zadrani su promašili nekoliko izglednih šuteva, a tako se nije moglo slaviti. Devet sekundi do kraja Vanja Marinković zabija tricu i postavlja konačnih 92:97.

Najbolji je kod Zadra bio Little s 20 poena, dok je kod Partizana sjajan bio Marcus Paige s 28 koševa i čak sedam pogođenih trica.