Cedevita prosula vodstvo protiv Budućnosti, Clarke i Cole spasili prvaka

Jan Šneler • ponedjeljak, 21.01.2019.

Napeto je bilo u 16. kolu ABA lige između Budućnosti i Cedeviti, a na žalost hrvatskog prvaka pobjedu je odnijela crnogorska momčad...

Veliku šansu imala je Cedevita u 16. kolu ABA lige, no lošom završnicom prosula je pobjedu protiv Budućnosti. Crnogorska momčad koju vodi Jasmin Repeša nudila se na pladnju, no zagrebačka momčad nije imala snage za nešto više. Poraz od prvaka ABA lige nije neočekivan, ali je način na koji je Cedevita izgubila nevjerojatan.

Kao što se moglo i očekivati, susret je bio prilično neizvjestan. Do poluvremena su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvima, a na odmor je Cedevita otišla s vodstvom 42:40. U nastavku susreta hrvatski prvak je zadržao minimalnu prednost i u posljednjoj četvrtini došli do najveće prednosti.

U dva navrata Cedevita je imala osam koševa prednosti, ali su gosti uspjeli smanjiti. Ipak, dvije minute do kraja, Cedevita je imala vodstvo 76:72 i prilično dobru situaciju. Tada je krenuo potpuni kolaps u momčadi. Vjerovali ili ne, Budućnost je imala u razmaku od 15 sekundi čak tri uzastopna napada u kojima su skupili čak četiri ofenzivna skoka.

Napromašivali su se u redovima domaćih, no Cedevita nije uspjela uhvatiti loptu nego napraviti prekršaj na Gogi Bitadzeu koji je pogodio slobodna bacanja i smanjio zaostatak. Slaba igra se nastavila, a Budućnost više nije promašivala te su Norris Cole i Coty Clarke pogodili trice i doveli domaće do vodstva 80:76.

Justin Cobbs je pogodio bacanja, imala je Cedevita napad za povratak, ali nisu niti uputili kvalitetniji šut te je Budućnost došla do slavlja. Iako je promašivao pred kraj susreta, najbolji je bio Earl Clark sa 17 koševa i devet skokova, dok je kod Cedevite Jacob Pullen postigao 25 koševa.