Milan i Napoli remizirali u Piatekovom debiju, Sampdoria potopila Udinese

Jan Šneler • subota, 26.01.2019.

Iako je danas odigrano nekoliko susreta 21. kola talijanske Serie A, svakako najveću pažnju privukao je dvoboj između Milana i Napolija koji je završio neriješenim ishodom...

Teško je reći kako je dbvoboj Milana i Napolija u 21. kolu Serie A razočarao, ali sigurno su navijači i neutralni promatrači očekivali pokoji pogodak. S druge strane, navijači Sampdorije oduševljeni su nakon pobjede njihove momčadi protiv Udinesea te je sada na sjajnom petom mjestu s 33 osvojena boda.

Iako su bila velika očekivanja od ove utakmice, susret Milana i Napolija završio je bez pogodaka. Počelo je dosta uzbudljivo, s dvije sjajne prilike sa svake strane. Gosti su rano probali preko Josea Callejona, dok je Milan odgovorio preko Patricka Cutronea. Ipak, pogodaka nije bilo. Teško je reći koja je momčad bila bolja u prvom dijelu jer su obje ekipe imale podjednako dobre prilike.

U nastavku susreta, Napoli je imao dvije sjajne prilike, no preciznost nije bila na strani nogometaša. Arkadiusz Milik je odlično tukao po golu u 65. minuti, ali je Gianluigi Donnarumma bio na pravom mjestu. Nešto kasnije pokušao je i Piotr Zelinski, no još jednom vratar Milana je bio na mjestu.

Desetak minuta prije kraja odličnom reakcijom iskazao se i vratar Napolija kada je obranio udarac Matea Musacchia. Do kraja je bilo još nekih polušansi, ali mreže se nisu tresle. U trećoj minuti nadoknade pocrvenio je i Fabian Ruiz, no to nije imalo previše utjecaja na gostujući sastav. Najbolji igrači susreta svakako su bili vratari, a napomenimo za kraj kako je novi igrač Milana Krzysztof Piatek ušao u igru dvadesetak minuta prije kraja, no nije bio pretjerano aktivan.

Sampdoria je uvjerljivo slavila protiv Udinesea. U prvom dijelu su domaći u potpunosti dominirali, ali do pogotka dugo nisu stigli. Trebalo je više od pola sata da Sampdoria dođe do slavlja, iako niti tada to nije bio pogodak iz igre. U 31. minuti, Valon Behrami je napravio prekršaj u kaznenom prostoru te je precizan s bijele točke bio Fabio Quagliarella.

U nastavku susreta, ponovno Sampdoria dolazi do pogotka, no još jednom to je pogodak s bijele točke. Opet je precizan bio Quagliarella koji je u 56. minuti povećao vodstvo domaće momčadi. Pokušavali su gosti nešto napraviti, ali je Sampdoria večeras bila prejaka. U 68. minuti Karol Linetty je pospremio loptu za 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Manolo Gabbiadini u 78. minuti.