Serie A, 21. kolo, 27.01.2019, 12:30 h
Chievo
Chievo 3:4 Fiorentina
Fiorentina

Ludnica u Veroni: Fiorentina ispustila dva gola prednosti pa s igračem manje stigla do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 27.01.2019.

Nogometaši Fiorentine u sjajnoj su utakmici slavili na gostovanju kod Chieva rezultatom 4:3. Osim puno golova vidjeli smo crveni karton, dva penala i jedan gol poništen zbog zaleđa...

U najmanju ruku zanimljiva bila je utakmica u Veroni između Chieva i Fiorentine gdje smo, kao i u prvom dijelu sezone, vidjeli sedam pogotka. Viole su tada slavile sa 6:1, a danas to nije bilo tako lako. Naime, gosti su stigli do pobjede s 4:3.

Uz sedam pogodaka vidjeli smo i crveni karton, dva penala i jedan poništen pogodak nakon odluke VAR-a. Vodila je Fiorentina s 2:0, a Chievo se uspjelo vratiti na 2:2 te uoči posljednjih 30 minuta imati i igrača više. Međutim, gostujuća momčad s desetoricom postiže još dva gola, a do kraja domaćin uspijeva tek ublažiti poraz.

Već u četvrtoj minuti Fiorentina je stigla do vodstva. Odigrali su gosti lijepu akciju, a lopta je uz malo sreće stigla do Luisa Muriela u kaznenom prostoru koji ju posprema pod gredu. Posljednji igrač, prije Muriela, koji je postigao pogodak u prva dva nastupa za Viole u Serie A bio je Luca Toni 2005. godine.

Domaćinu je poništen pogodak odlukom VAR-a u 14. minuti. Vratar Alban Lafont slabo je reagirao i "proigrao" Emanuelea Giaccherinija koji šalje loptu u mrežu, međutim, igrač Chieva bio je jedan korak unutar kaznenog prostora, a s obzirom na to da je vratar netom izveo gol-aut, gol je bio poništen.

Gostujuća momčad vodstvo je podebljala u 27. minuti. Giovanni Simeone odigrao je povratnu loptu za Marca Benassija koji udarcem iskosa pogađa suprotni kut gola Chieva. Ipak, do kraja poluvremena domaća je momčad uspjela smanjiti zaostatak, ubacio je Fabio Depaoli, a loptu je glavom u mrežu pospremio Mariusz Stepinski.

Dobra igra Fiorentine pala je u vodu u 60. minuti kada je Benassi rukom spriječio pogodak. Igrač Fiorentine zaradio je crveni karton, a domaćin penal kojeg je realizirao Sergio Pellissier. Iako je Chievo bilo nešto opasnije, Fiorentina je ipak prva stigla do trećeg pogotka. Dogodilo se to u 79. minuti kada je poentirao Federico Chiesa. Priliku da riješe pitanje pobjednika propustio je Muriel koji je pogodio gredu.

Kazna je mogla doći u 83. minuti kada je Chievo dobilo novi kazneni udarac. Ponovno je odgovornost preuzeo Pellissier, međutim, ovoga puta Lafont je obranio njegov udarac.

Odmah u sljedećem napadu Fiorentina je stigla do četvrtog pogotka kada je nakon dobro odigrane polukontre poentirao Chiesa po drugi puta na susretu. Međutim, domaćin se nije predavao pa je u 89. minuti smanjio zaostatak. Depaoli je ubacio, a Filip Đorđević glavom poentirao. Rezultat se više nije promijenio.

U redovima gostiju utakmicu s klupe odgledao je Marko Pjaca, kao i Adrian Šemper s klupe Chieva.