Sassuolo 3:0 Cagliari
Cagliari

Sassuolo bez većih problema svladao bezopasni Cagliari, Srna skrivio penal

Jan Šneler • subota, 26.01.2019.

U 21. kolu talijanske Serie A, Sassuolo je na svom terenu bio prilično uvjerljiv protiv gostiju sa Sardinije. Cagliari tako nastavlja crni niz bez pobjede...

Uvjerljiv je bio Sassuolo u 21. kolu Serie A protiv Cagliarija. Kao što se i očekivalo, domaća momčad rutinski je stigla do sedme pobjede u sezoni i skočila na deveto mjesto ljestvice.

Već nakon devet minuta utakmice, domaćin je došao do vodstva. Silovito je tukao Manuel Locatelli pod samu prečku i zabio za 1:0. Bolja je bila domaća momčad u uvodnim minutama, no gostujući vratar spasio je Cagliari od potopa u ranoj fazi susreta. Pred sam kraj poluvremena, mogli su gosti izjednačiti, no u izglednoj situaciji Leonardo Pavoletti nije najspretnije reagirao.

Taman kada se mislilo da će Sassuolo na odmor otići s minimalnim vodstvom, domaći su došli do prilike za povećanje vodstva. Nažalost, upravo je Darijo Srna odgovoran za kazneni udarac jer je napravio prekršaj na Filipu Đuričiću. Precizan s bijele točke bio je Khouma Babacar.

Embed from Getty Images

U nastavku susreta igra se primirila. Domaći su imali sigurno vodstvo i nisu imali potrebe za jurnjavom, dok su gosti bili prilično bezopasni. Ipak, u 87. minuti svaku dilemu oko pobjednika razrješava Alessandro Matri koji postavlja konačnih 3:0.

U redovima Cagliarija, Srna nije odigrao utakmicu za pamćenje i zamijenjen je u 77. minuti. Što se tiče Filipa Bradarića i Marka Pajača, oni su cijeli ogled proveli na klupi za pričuvne igrače.