Bundesliga, 21. kolo, 09.02.2019, 18:30 h
Bayern
Bayern 3:1 Schalke 04
Schalke 04

Bayern se približio Borussiji na pet bodova zaostatka rutinskom pobjedom protiv Schalkea

Branimir Korać • subota, 09.02.2019.

U susretu 21. kola Bundeslige Bayern je na svom travnjaku bio bolji od Schalkea s 3:1 i tako smanjio zaostatak za Borussijom Dortmund na samo pet bodova...

Bayern je zasluženo došao do sva tri boda u susretu protiv Schalkea u 21. kolu Bundeslige. Momčad Nike Kovača dominirala je susretom svih 90 minuta i predstavljala konstantnu prijetnju za Schalkeovu obranu.

S ova tri boda Bayern je došao na samo pet bodova zaostatka za Borussijom Dortmund koja je u ovom kolu kiksala na svom stadionu protiv Hoffenheima. Naime Borussia je u tom susretu vodila s 3:0, a na kraju se morala pomiriti s remijem 3:3.

Bavarci su poveli u 11. minuti kada je James Rodriguez proigrao Lewandowskog, njemu lopta bježi, do nje dolazi Jeffrey Bruma i nespretno je šalje u mrežu.

Nastavio je Bayern s boljom igrom, nizao je prilike i umjesto da dođe do drugog gola, gosti praktički iz prvog napada dolaze do poravnanja. U 25. minuti mladi Kutucu u svom prvom nastupu u početnoj postavi poravnava na 1:1.

Embed from Getty Images

Ipak nije se dugo čekalo na novi gol Bayerna, već u sljedećem napadu Lewandowski vraća prednost na stranu Bayerna i zabija za 2:1.

Do kraja prvog dijela nije više bilo promjena na semaforu, ostalo je 2:1 za Bayern. U drugom dijelu Schalke je prvi došao do velikih prilika, prvo je Ulreich sjajno obranio pokušaj Konopljanke, a nakon toga McKennie pogađa vratnicu. Već u sljedećoj minuti još jednom fantastično reagira Ulreich, ovaj put nakon pokušaja Brume.

Tri minute kasnije Bayern za svaki slučaj povećava prednost. Lewandowski je pokušao škarice, ali nije najbolje zahvatio loptu koja dolazi do Gnabryja, a on zabija za 3:1.

Bio je to ujedno i konačan rezultat, više nije bilo promjena i Bayern može biti zadovoljan odrađenim poslom.