Zagreb vrlo dobar u Szegedu, ali ostao bez pobjede, u osmini finala protiv Vardara

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2019.

PPD Zagreb nije uspio slaviti u Szegedu gdje je došao do remija 26:26 što ga ostavlja na šestom mjestu na ljestvici, a to znači da će u osmini finala Lige prvaka igrati protiv dobrog poznanika Vardara...

Rukometaši PPD Zagreba mogu biti vrlo zadovoljni nastupom u Szegedu gdje su protiv jakog domaćina ostali neporaženi. U ovoj dvorani rijetki su uzimali bodove, a Zagreb je uspio remizirati 26:26 i završio je s nastupom u skupini na šestom mjestu.

U osmini finala Zagreb tako igra protiv Vardara, druga opcija bio je Kielce, kako god okrenete vrlo težak posao. No ne i nemoguć, ove sezone PPD Zagreb pokazao je kako može igrati sa svima.

Na vrućem gostovanju u Szegedu Zagreb je dugo držao rezultatsku ravnotežu i tek jednom Szeged se uspio odvojiti na tri gola prednosti i to kada je sredinom prvog poluvremena golom Bombača poveo s 10:7.

Mađari tu nisu uspjeli prelomiti dvoboj na svoju stranu i Zagreb je to iskoristio i došao do poravnanja na 13:13 te na poluvremenu i dalje bio potpuno u igri (14:14).

Na početku drugog dijela Zagreb je prvi put poveo golom Davida Mandića, imao je i dva gola prednosti sedam minuta prije kraja (21:23), no nije izdržao.

Szeged je napravio seriju 4:0 i okrenuo rezultat, minutu i pol prije kraja vodio je 28:26, ali prvo Mandić smanjuje, zatim Kasparek griješi da bi 20 sekundi prije kraja Mandić novim golom postavio konačnih 26:26.

U domaćem sastavu Mirko Alilović skupio je pet obrana, a Marin Šego tri, Dean Bombač zabio je sedam golova, a Dmitri Žitnikov pet.

Kod Zagreba Radivoje Ristanović ubilježio je osam obrana, osam golova zabio je Mandić, a Ivan Sršen dodao je šest golova.