Šibenik uvjerljiv protiv Zadra, Varaždin neočekivano kiksao s igračem više kod Lučkog

Jan Šneler • subota, 09.03.2019.

Odigrane su još tri utakmice Druge HNL, a ako je suditi po rezultatima, očekuje nas iznimno uzbudljiva završnica sezone...

Nakon dva uzastopna poraza, vodeća momčad Druge HNL Šibenik uspjela se vratiti na pobjedničke staze. S druge strane, donedavno favorit za promociju u prvoligaško društvo, Varaždin, neočekivano je kiksao kod Lučkog.

Šibenčani su prilično uvjerljivo slavili protiv Zadra i potvrdili kako se radi o najozbiljnijoj drugoligaškoj momčadi koja puca na promociju. Već nakon osam minuta Prince Obeng Ampem doveo je domaće u vodstvo, a u 20. minuti Davor Kukec preciznim udarcem iz jedanaesterca postavio je 2:0.

Pretkraj prvog dijela, Marko Bulat još je jednom zatresao mrežu Zadrana. U nastavku susreta, domaći su se malo opustili, primirili igru, ali uspjeli postići još dva pogotka. Prvo je u 70. minuti Vice Kendeš zabio četvrti pogodak Šibenika, da bi u sudačkoj nadoknadi Pjero Lokin postavio konačnih 5:0.

Varaždinci su imali zahtjevan susret protiv Lučkog, a pobjeda u tom ogledu donijela bi im barem privremeno drugo mjesto. Ipak, gosti iz baroknog grada katastrofalno su odigrali i izgubili od Lučkog. Od 28. minute domaći su bili s igračem manje, ali to nije pomoglo Varaždinu.

Lučko je malo prije kraja, u 84. minuti došlo do pobjede i time opasno ugrozilo ambicije Varaždinaca kojima sada opasno vise i kvalifikacije za HT Prvu ligu.

Jedna od tih momčadi koje sada opasno prijete Varaždinu je i Dugopolje. U predgrađu Splita igraju jako čvrst i tvrd nogomet (gol razlika nakon 15 kola 18:15), ali niz od tri pobjede im je donio svega dva boda zaostatka za Varaždinom.

U današnjem susretu protiv Kustošije, Dugopoljci po navici nisu napadački briljirali, ali su u 72. minuti uspjeli doći do pobjedničkog pogotka. U svakom slučaju, uzbudljivo će biti sljedećeg tjedna jer se upravo sastaju Varaždin i Dugopolje. Pobjednik tog ogleda mogao bi doći do važne prednosti.