Zagrebaši poraženi, Tatran Prešov do pobjede u posljednjoj minuti

Petar Jenjić • srijeda, 13.03.2019.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su na domaćem terenu od Tatran Prešova u posljednjem kolu regularnog dijela SEHA lige. Slovačka momčad u konačnici je minimalno slavila s 29:28...

Saznali smo i polufinalne parove završnog turnira SEHA lige, a za ulazak u finale snage će odmjeriti dva hrvatska kluba. Nakon što je ranije tijekom dana Nexe izgubio od Meškov Bresta, poraz je upisao i PPD Zagreb od kojeg je na domaćem terenu bolji bio Tatran Prešov sa 29:28.

Tako će se u polufinalu, koje je na rasporedu 2. travnja, sastati Zagrebaši i Nexe, dok će u drugom igrati Vardar i Meškov Brest.

Igralo je gol za gol u prvom poluvremenu u kojem je Zagreb tek u dva navrata uspijevao doći do dva gola prednosti. Nakon prvih 30 minuta, koje su obilovale golovima, domaća je momčad imala vodstvo od 16:15.

Sličan smo rukomet gledali i u drugom poluvremenu. U nekoliko navrata Zagrebaši su imali tri gola viška, a posljednji puta u 48. minuti (23:20). Pobjedu gostima u posljednjoj minuti donio je Dominik Krok.

Bruno Butorac predvodio je goste s devet golova, dok su po četiri pogotka dodali Janus Lapajne i Oliver Rabek. Najbolji je kod Zagreba bio Valentino Ravnić.