Krenula Liga za prvaka, PPD Zagreb i Nexe bez pogreške na startu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.03.2019.

Odigrani su prvi susreti Premier lige, Lige za prvaka, a favoriti su upisali očekivane pobjede. Najuvjerljiviji bio je Nexe koji je gostovao u Umagu...

U Dubravi mogu biti zadovoljni ulaskom u Ligu za prvaka. U prvom kolu igrali su protiv Spačve i upisali pobjedu 30:27. Nisu Vinkovčani tako lako pali, ali kada se domaćin do sredine drugog dijela odmaknuo na tri gola prednosti, do kraja susreta ju je i održavao.

Domagoj Grahovac na golu je skupio 11 obrana dok su po pet golova postigli Kristian Volar i Luka Vinković. Kod Spačve Domagoj Smojver skupio je šest golova, a po pet su dodali Borna Mažurana i Dominik Smojver.

Nexe je u gostima rutinski slavio protiv Umaga s 31:21. Domaćin je izdržao nekih 20-ak minuta, imao je tu i vodstvo 8:7, a onda gosti rade seriju 7:1 do kraja prvog poluvremena i na odmor odnose pet golova prednosti. U drugom dijelu poduplali su razliku i glatko slavili.

Prvo ime susreta bio je Ante Gadža koji je zabio devet golova iz isto toliko pokušaja, a kod Umaga Marin Sinčić postigao je sedam pogodaka, a Tomislav Bošnjak šest.

Očekivanu pobjedu upisao je i PPD Zagreb koji je svladao Poreč s 33:26. Zagreb je imao i boljih dana, ali nije bilo posebne neizvjesnosti i glatko je slavio.

Zlatko Horvat postigao je devet pogodaka, a Ivan Sršen osam dok su po četiri gola kod Porečana postigli Vedran Mataija, Gianranco Pribetić, Filip Perić i Matija Rađaković.