PSG se spasio protiv Strasbourga, Nantes nastavlja s lošom serijom

Jan Šneler • nedjelja, 07.04.2019.

Odigrana su još četiri susreta 31. kola francuske Ligue 1, a valja izdvojiti remi PSG-a i Strasbourga iz razloga što je to prvi susret ove sezone na Parku prinčeva u kojem PSG nije došao do slavlja...

Nakon današnjeg dana, ostao je još samo jedan ogled i bit će kompletirano 31. kolo Ligue 1. Strasbourg je došao do velikog remija na gostovanju kod PSG-a, a time su jedini klub ove sezone koji je Parižanima uzeo bodove na domaćem terenu. Čak štoviše, Strasbourg je postigao dva pogotka što je prilična rijetkost kada pogledamo statistiku PSG-a. Do današnjeg dvoboja, u 14 susreta u Parizu, PSG je imao gola razliku 53:6 uz 14 pobjeda.

PSG je remizirao na svom terenu protiv Strasbourga, iako taj rezultat ne znači previše kada Parižani imaju nevjerojatnih 20 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Lillea. U dosta izmijenjenom sastavu izašla je pariška momčad na teren, ali već u 13. minuti Maxim Choupo-Moting zabija za 1:0.

Gosti koji igraju sjajno ove sezone nisu dugo očajavali te su u 26. minuti preko Joia Nuna Da Coste stigli do izjednačenja. Par minuta kasnije PSG je mogao ponovno povesti, no Christopher Nkunku je nevjerojatnim promašajem spasio Strasbourg. U 38. minuti Park prinčeva je utihnuo jer su gosti došli do vodećeg pogotka.

Nakon kornera lopta je došla do Anthonyja Goncalvesa na dvadesetak metara koji isprve tuče i pogađa mrežu. Domaći su pritisnuli u nastavku susreta, Thomas Tuchel ubacio je Kyliana Mbappea i Juliana Draxlera, ali Strasbourg se dobro držao. Ipak, u 82. minuti Thilo Kehrer je lijepo zahvatio loptu glavom i pogodio za 2:2, rezultat koji se nije mijenjao do kraja.

Reims je na svom terenu remizirao protiv Lillea i bez obzira na mali pad u posljednja dva susreta, ostao u igri za europska natjecanja. Gosti su došli u vodstvo u 55. minuti preko Josea Fontea koji se lijepo snašao u šesnaestercu nakon izvedenog kornera. Domaći su ipak bili ustrajni da dođu do izjednačenja i stvorili su niz dobrih prilika, pa čak i zaslužili doći do punog plijena.

U 79. minuti, nakon što je pregledao snimku, sudac Jerome Brisard priznao je pogodak koj je postigao Remi Oudin i tako donio Reimsu bod koji će im svakako biti potreban u daljnjem natjecanju.

Nantes se još uvijek muči s katastrofalnom formom, a večeras su upisali treći poraz u nizu i to od Toulousea koji im sada bježi četiri boda. Nantes se nalazi na 15. mjestu i još uvijek nije siguran u ostanak. Gosti su već u 17. minuti ostali s igračem manje kada je isključen Andrei Girotto.

Da nevolja ne dolazi sama govori činjenica da je Toulouse imao kazneni udarac u 25. minuti, no Max Gradel nije bio precizan s bijele točke. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, gosti su bili blizu pogotka, no Gabriel Boschilia je pogodio okvir vrata. U nastavku je Nantes igrao solidno, čak i više od toga s obzirom na igrački manjak, ali do bodova nisu stigli. Jedini pogodak djelo je Issiage Sylle koji je donio Toulouseu tri boda.

U derbiju sredine tablice, Nice je na svom terenu bila bolja od Montpelliera. Susret je bio pravi okršaj dviju podjednako jakih i raspoloženih momčadi, dovoljno neopterećenih, a opet motiviranih da pruže dobru partiju. Obje momčadi još su u igri za europska natjecanja pa tako treba sagledavati i njihovu motivaciju u današnjem susretu. Jedini pogodak na susretu djelo je Dantea iz 20. minute.