Cedevita slavila protiv Cibone, Zadar s prvog mjesta u doigravanje

Jan Šneler • subota, 20.04.2019.

Kompletirano je posljednje kolo regularne faze košarkaške HT Premijer lige, a poznati su parovi doigravanja...

Večeras su odigrane sve utakmice posljednjeg 22. kola HT Premijer lige, a poznato je i osam najboljih koji će ući u doigravanje. Zadar je preuzeo prvo mjesto i s te pozicije ide u doigravanje, dok su Cibona i Cedevita sigurne kako se neće međusobno sresti do eventualnog finala.

Cedevita je na domaćem parketu slavila protiv Cibone s 99:84. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno te su na odmor Vukovi otišli s vodstvom 45:43. Ipak, u nastavku susreta, Cedevita dodaje gas više i sjajnom trećom četvrtinom dolazi do preokreta. U posljednjoj dionici, domaći sastav samo je potvrdio vodstvo i na kraju uvjerljivo slavio.

Najbolji je kod Cedevite bio Elgin Cook s 23 poena dok je kod Cibone Igor Marić ubacio 16 koševa.

Do pobjede u posljednjem kolu stigli su Split i Zadar. Splićani su se lako obračunali s Alkarom u Sinju i slavili s 95:79. Odličan je kod Splita bio Tomislav Gabrić s 24 koševa i pet skokova. Što se tiče Zadra, u dalmatinskom derbiju u Šibeniku, Zadrani su slavili sa 73:70 i potvrdili prvo mjesto nakon regularnog dijela. Najbolji pojedinac u Zadru bio je Domagoj Vuković s 12 poena.

Od ostalih rezultata valja istaknuti pobjedu Škrljeva nad Goricom koja mu ipak nije donijela doigravanje te uvjerljivo slavlje Zaboka protiv Bosca koji je ispao iz prvoligaškog društva kao posljednjeplasirani.