Real Madrid do plasmana na Final Four, Fenerbahče se vratio u vodstvo

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2019.

Završena je jedna četvrtfinalna serija Eurolige, a do plasmana na Final Four stigao je Real Madrid koji je slavio kod Panathinaikosa. Do druge pobjede stigao je Fenerbahče koji je slavio kod Žalgirisa...

Do druge pobjede u seriji stigao je Fenerbahče koji je slavio na gostovanju kod Žalgirisa sa 66:57. Na kraju treće četvrtine gosti su imali tri koša viška (49:46), a 11 poena u tom razdoblju ubacio je Marko Gudurić. Ključnu tricu ubacio je Melih Mahmutoglu za vodstvo 62:56, 40 sekundi prije kraja.

Gudurić je predvodio tursku momčad do pobjede sa 17 poena, dok je Jan Vesely susret zaključio s deset koševa. Nate Wolters s 15 poena bio je najbolji kod Žalgirisa.

Prolazak na Final Four osigurao je madridski Real koji je s 3:0 seriji pomeo Panathinaikos. Danas je u rasprodanoj OAKA Areni slavio rezultatom 89:82, a naslov će braniti gotovo pa na "domaćem" terenu, s obzirom na to da se završni turnir održava u Vitoriji. Ključan trenutak na večerašnjem susretu dogodio se u završnoj minuti kada je Facundo Campazzo ubacio tricu za vodstvo gostiju 81:74.

Campazzo je susret zaključio sa 16 poena i deset asistencija, a 16 koševa u redovima Reala ubacio je i Rudy Fernandez. Anthony Randolph dodao je 14 poena.

Najbolji je kod Panathinaikosa bio Nick Calathes sa 17 koševa i sedam asistencija, Matt Lojeski dodao je 16 poena.