Fenerbahče glatko slavio protiv Žalgirisa i plasirao se na Final Four

Jan Šneler • četvrtak, 25.04.2019.

U četvrtom susretu četvrtfinalne serije između Fenerbahčea i Žalgirisa, turska momčad došla je do slavlja u Kaunasu i tako izborila plasman na Final Four turnir...

Prije tjedan dana Žalgiris je sjajnom partijom u Istanbulu došao do slavlja protiv Fenerbahčea i izjednačenja u četvrtfinalnoj seriji Eurolige. Vrlo optimistični bili su Litavci s obzirom na to da su imali dvije uzastopne domaće utakmice. Ipak, večeras je Fenerbahče došao do novog slavlja u Kaunasu i s ukupnim rezultatom 3:1 izborio plasman na Final Four.

Fenerbahče je vrlo moćno ušao u utakmicu i već u prvoj četvrtini imao velikih 5:21. Nikako se nisu snašli domaći na početku susreta, a gosti su nemilice zabijali. Činjenica da su s linije za tri poena pogađali nepogrešivo 6/6 dovoljno govori o dominaciji gostiju.

U drugoj četvrtini Žalgiris je uspio pojačati igru, malo smanjiti zaostatak, spustiti ga ispod dvoznamenkastih brojeva, ali ponovno je Fenerbahče izgledao uvjerljivije. Nakon odmora, gosti su nastavili sa svojom igrom, držali dovoljnu prednost da mirno privedu susret kraju i na kraju slavili s uvjerljivih 82:99.

Najbolji je kod domaćih bio Brandon Davies s 25 koševa i sedam skokova, dok je kod gostiju Ali Muhammed postigao 25 poena uz četiri asistencije.