Parma samo do remija kod Chieva, Šemper neporažen i u drugom startu

Jan Šneler • nedjelja, 28.04.2019.

Odigrane su još dvije utakmice 34. kola talijanske Serie A, a do važnih bodova u borbi za ostanak došli su Parma i Genoa...

Iako se očekivao bolji rezultat Parme na gostovanju kod posljednjeg Chieva koji je već ispao iz Serie A, gosti su uspjeli osvojiti samo jedan bod koji bi im ipak mogao biti od velike koristi u borbi za ostanak. Jednako tako važan bod u borbi za ostanak osvojila je i Genoa na gostovanju kod SPAL-a.

Nije pretjerano uzbudljiva bila utakmica Chieva i Parme, ali gosti su došli do vodstva u 38. minuti kada je Juraj Kučka lijepo ispratio centaršut i pogodio pored nemoćnog Adriana Šempera. U nastavku susreta gosti nisu uspjeli zadržati vodstvo iz prvog dijela te je Riccardo Meggiorini pogodio za 1:1.

Do kraja susreta domaći su mogli doći i do pobjede, ali je Federico Barba slabo tukao iz vrlo obećavajuće pozicije. Šemper je upisao drugi nastup ove sezone na golu Chieva i za sada primio dva pogotka.

U susretu SPAL-a i Genoe bilo je više dobrih prilika i izglednih šansi, ali vidjeli smo samo dva pogotka. Gosti su mogli povesti nakon 14 minuta igre, ali je Cristian Kouame pogodio prečku. U 36. minuti domaći stižu do vodstva preko Felipea.

U nastavku susreta, Genoa ipak uspijeva izjednačiti. U 56. minuti Gianluca Lapadula bio je najspretniji i poentirao za konačnih 1:1.