Serie A, 34. kolo, 29.04.2019, 19:00 h
Atalanta
Atalanta 2:0 Udinese
Udinese

Pašalić ponovno jedan od junaka, Atalanta u završnih deset minuta slomila Tudorov Udinese

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.04.2019.

Nogometaši Atalante upisali su pobjedu protiv Udinesea s 2:0 te tako 34. kolo zaključili na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka...

Važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto i Ligu prvaka upisala je Atalanta koja je uspjela na domaćem terenu svladali Udinese s 2:0. S nova tri boda stigla je na ukupno 59, jedan više od sada petoplasirane Rome.

Bila joj je to 17. pobjeda, a Tudorovom Udineseu 17. poraz kojim ostaje jedno mjesto iznad zone ispadanja, s četiri boda prednosti.

Bolja je bila Atalanta kroz veći dio utakmice, stvorila je i više šansi, no sve do posljednjih deset minuta rezultat se nije mijenjao. Tada je dobila priliku iz kaznenog udarca, a nije ju propustio iskoristiti Marten de Roon.

I onda pet minuta kasnije domaća je momčad potvrdila pobjedu. Duvan Zapata ostavio loptu za Marija Pašalića malo izvan kaznenog prostora, a njegov se udarac odbio od jednog protivničkog braniča, malo prevario vratara i ušao u gol.

Pašalić je krenuo u početnoj postavi i odigrao svih 90 minuta. Ovo mu je bio drugi pogodak u samo tjedan dana, jer je, podsjetimo, proteklog tjedna zabio za pobjedu kod Napolija.