EP 2019. (U21), skupina C, 2. kolo, 21.06.2019, 21:00 h, Serravalle, San Marino Stadion

Branimir Korać • petak, 21.06.2019.

Hrvatska nije uspjela izboriti pozitivan rezultat protiv Francuske i porazom 1:0 oprostila se od nade u prolaz u polufinale. Rani gol Dembelea odlučio je pobjednika, imala je Hrvatska kasnije i stativu, još jednu sjajnu priliku i nije joj dosuđen kazneni udarac...

Romain del Castillo
65'
8
Houssem Aouar
65'
10
Matteo Guendouzi
73'
Sandro Kulenović
56'
7
Josip Brekalo
63'
10
Alen Halilović
86'
Nenad Gračan

Francuska je ostvarila zacrtano, svladala je Hrvatsku i nastavila bitku za prvo mjesto s Rumunjskom. Hrvatska je odigrala bolje nego protiv Rumunja, posebno u defenzivi, međutim primila je gol, nije se uspjela vratiti i upisala je poraz.

Francuska je vrlo snažna reprezentacija, uglavnom je imala inicijativu, ali Hrvatska ju je u velikoj mjeri zaustavila i nije dopustila veliki broj prilika.

Već u osmoj minuti Francuska je stigla do pogotka i to prilično lako. Nakon ubačaja s desne strane, Dembele je nadskočio Borevkovića i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Francuzi su još samo jednom probali iz slobodnog udarca s 20-ak metara, Dembele je pucao previsoko, a Hrvatska je imala sjajnu priliku preko Jakoliša kojeg je odlično proigrao Vlašić.

U drugom dijelu ništa se na terenu nije događalo do ulaska Josipa Brekala u igru. Oporavljeni Brekalo u svakom kontaktu s loptom stvarao je nemir u hrvatskoj obrani.

U 69. minuti odlično je proigrao Sandra Kulenovića koji se odlično oslobodio čuvara, dobro pucao, ali vratnica je spasila Francusku.

Do kraja susreta najveću priliku propustio je Dembele kada je glavom pucao pokraj gola.

Hrvatska je tako upisala poraz i ostaje bez bodova čime je eliminirala iz igre za prolaz. u zadnjem kolu s Engleskom će se izravno boriti za treće mjesto.